Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.04 21:13

Lentelė su užrašu rusų kalba sostinėje sugadinta per pusdienį

BNS, LRT.lt 2016.09.04 21:13

Minint Europos kalbų dieną, Rusų gatvėje Vilniuje sekmadienį atidengta lentelė rusų kalba uždažyta ir sugadinta buvo per pusdienį.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius smerkia chuliganizmo aktą Vilniaus mieste, per kurį rugsėjo 4 dieną Rusų gatvėje inauguruota lentelė rusų kalba buvo tą pačią dieną uždažyta ir sugadinta.

„Smerkiu šį chuliganizmo aktą. Tikiuosi, kad bus atliktas tyrimas, o kaltieji surasti ir deramai nubausti. Labai apmaudu ir liūdna matyti tokį elgesį. Tikrasis patriotizmas turėtų pirmiausia sietis su pakantumu ir tolerancija, o Lietuva, ir ypač Vilnius, šimtmečiais garsėjo kaip tautų ir religijų laisvės vieta. Tai, kad mums visiems vienodai gėda dėl šio veiksmo, jau ir yra didelis žingsnis į priekį“, – sako L. Linkevičius.

Sostinės meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino nuotrauka, kurioje matoma sugadinta lentelė su užrašu rusų kalba.

Meras lentelę sugadinusį asmenį išvadino tautinės nesantaikos kurstytoju bei pabrėžė jaučiąs gėdą už tokius asmenis.

„Jei manaisi esąs didis lietuvis, tai gal paklausyk mūsų tautos patriarcho Basanavičiaus, kuris barė lietuvių valdininkus, kad jie neleidžia iškabų kita kalba kabinti“, – piktinosi R. Šimašius.

Sekmadienį lenkų kalba lentelė atidengta Varšuvos gatvės pradžioje priešais Rasų kapines. Atidengiant lentelę lenkų kalba, kitoje gatvės pusėje protestą išreiškė grupė žmonių – jie buvo atsinešę Lietuvos vėliavą bei prieš lentelę pasisakančius plakatus bei šaukė „gėda“.

Šiuo metu pavadinimai kitomis kalbomis yra dar dviejose sostinės vietose: Islandijos gatvėje – islandų kalba bei Vašingtono aikštėje – anglų kalba. Savivaldybė planuoja pagaminti tokias pat lenteles žydų, totorių bei vokiečių kalbomis, kurios bus kabinamos atitinkamose gatvėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi