Lietuvoje

2021.08.24 08:29

Armonaitė: galimybių paso atsiuntimas į namus yra svarstomas

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.08.24 08:29

Galimybių paso atsiuntimas į namus yra svarstomas Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, tačiau keblumų kelia asmens sveikatos duomenų jautrumo ir biurokratijos klausimai, LRT RADIJUI antradienį sakė ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pirmadienį Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė LRT RADIJUI teigė, kad techniniai sprendimai dėl galimybių paso išdavimo „Sodroje“ ir vaistinėse yra rasti, paslauga galėtų būti pradėta teikti šią savaitę. Nuo savaitės pradžios Registrų centras pradėjo keliones į regionus, kuriuose nėra jo padalinių, kad padėtų gyventojams įgyti galimybių pasą. A. Armonaitės žiniomis, tokiu būdu išduodamu popierinių galimybių pasų išduodama apie 3 tūkst. per dieną.

„Yra svarstomi ir platesni variantai – kalbamės ir su Lietuvos paštu, ir su „Perlo“ terminalais. Dėl atsiuntimo į namus yra keletas niuansų dėl asmens sveikatos duomenų, biurokratijos nemažai. Mūsų tikslas – padaryti taip, kad tie pasai pasiektų žmones kaip įmanoma greičiau“, – LRT RADIJUI antradienį sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Vėliau ji pridūrė, kad atsiuntimo variantas „yra svarstomas“.

„Tik žiūrime, kaip būtų galima greičiau, kad neužstrigtų kur nors biurokratijos, asmens duomenų ir kitose girnose“, – sakė A. Armonaitė.

Praėjusią savaitę Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė sakė, kad prezidentas pasisako už didesnį galimybių paso prieinamumą.

„Prezidentas pabrėžė, kad turėtume nepamiršti ne tik sudaryti žmonėms galimybes pasiimti pasą, bet ir valstybė galėtų pasirūpinti galimybių pasą pristatyti žmogui, atsiųsti jam į namus ar kitu būdu, kad patogumas ir prieinamumas būtų didesnis“, – sakė prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI