Lietuvoje

2016.09.04 12:14

UNICEF vaikų bėgime – beveik 1500 mažųjų, neabejingų alkstantiems Mozambiko vaikams

LRT.lt2016.09.04 12:14

Šeštadienį įvykusiame septintajame UNICEF bėgime „Už kiekvieną vaiką“ netrūko sportinio azarto, geros nuotaikos bei vaikiško juoko. Beveik 1500 vaikų ir dar daugiau jų tėvelių bei senelių į bėgimą Vilniaus Katedros aikštėje susirinko vardan kilnaus tikslo – bėgti už maistą alkstantiems Mozambiko vaikams, rašoma pranešime spaudai.

Susirinkusius vaikus pasveikino ir startą bėgimui davė renginio globėja, prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak prezidentės, kasmet vis gausėjantis mažųjų bėgikų būrys rodo, kad Lietuvoje tikrai daug geros širdies vaikų. Jie noriai prisideda prie gerų darbų ne tik savo šalyje, bet ir visame pasaulyje. Šis bėgimas suteikia galimybę savo gerumu pasidalinti su tais, kurie yra toli ir kuriems pagalbos itin reikia. Šalies vadovės teigimu, Lietuvoje auga aktyvių ir pilietiškų vaikų karta.   

Tradiciškai mažuosius 2–12 metų bėgikus trasoje palaikė bei medalius teikė būrys Lietuvos įžymybių, UNICEF vaikų bėgimo ambasadorių.

UNICEF vaikų bėgime buvo galima išvysti ir Virgilijų Alekną, ir Jevgenijų Šukliną, ir Egidijų Balčiūną, ir dainininkus Merūną Vitulskį, Mantą Jankavičių, Juozą Liesį, Jurgą Šeduikytę, Moniką Liu, aktorius Virginiją Kochanskytę, Giedrių Savicką, Kristiną Savickytę-Damanskienę bei daugelį kitų.

Po renginio mažieji bėgikai neslėpė gerų emocijų ir pasididžiavimo – vieningai, žingsnis po žingsnio jie bėgo už maistą Mozambiko vaikams ir visi kartu surinko daugiau nei 10 tūkst. eurų, už kurią bus pamaitinti alkstantys Mozambiko vaikai.

Vaikai bėgimui buvo nusiteikę išties entuziastingai, dauguma jų renginyje dalyvavo nebe pirmą kartą. Net ir patys mažiausi bėgikai žinojo, kad šiemet bėga už maistą Mozambiko vaikams. Aštuonmetė Milita su liūdesiu pasakojo apie vaikučius, „kurie neturi net duonos kąsnelio“, dešimtmetis Jokūbas tvirtino, kad tik nuo mūsų priklauso, kiek Afrikos vaikų išgelbėsime, o mažoji Gertrūda, nepaleidusi savo draugės rankos, šį bėgimą skyrė jai.

Visi mažieji buvo apdovanoti medaliais, kuriuos jiems dovanojo Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė ir būrys bėgimo ambasadorių. Vienas jų – M. Vitulskis, paklaustas, kuo šis bėgimas svarbus Lietuvai, vaikams, teigė, kad „turbūt kiekvienų tėvų misija yra vaikams nuo pat mažumės įskiepyti, kad reikia mokėti dalintis,  daryti gerus darbus ir turėti aiškią gyvenimo viziją.“

Kasmet Lietuvoje vykstantis UNICEF vaikų bėgimas per 5 metus jau pritraukė daugiau kaip 5,5 tūkstančio 2–12 metų amžiaus mažųjų bėgikų, padariusių per 4,1 mln. žingsnių. Bėgimų metu vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 23632 eurai, kurie išgelbėjo 2196 vaikus, išsekusius dėl prastos mitybos, bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepale gyvenančių vaikų.

2016 m. pirmą kartą UNICEF vaikų bėgimas peržengė Vilniaus miesto ribas ir birželį vyko Tauragėje, kur visas miestas susivienijo tam, kad dar kartą ištartų „už kiekvieną vaiką“. Bėgime dalyvavo daugiau nei 1300 vaikų, paaukoti 7232 eurai ir už surinktas lėšas išgelbėti 1447 Mozambiko vaikai, kenčiantys dėl prastos mitybos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.