Lietuvoje

2016.09.03 17:44

L. Linkevičius ragina ES tiesiogiai kalbėtis su Turkija

BNS2016.09.03 17:44

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį paragino Europos Sąjungą (ES) tiesiogiai kalbėtis su Turkija ir pabrėžė šios šalies svarbą siekiant suvaldyti migrantų krizę.

Tokią pozicija ministras išsakė Slovakijoje vykstančiame ES ir Turkijos ministrų susitikime.

Anot L. Linkevičiaus, Bratislavoje ES ministrai tikisi atviro pokalbio su Turkijos ES reikalų ministru ir vyriausiuoju derybininku Omeru Celiku.

„Tikimės atviro pokalbio, norime tiesiogiai išgirsti jų vertinimą, argumentus. Su Turkija reikia kalbėtis tiesiogiai, o ne vien siųsti raštiškus pareiškimus bei kritiką. Jie turi teisę būti išklausyti“, – prieš susitikimą žurnalistams sakė L. Linkevičius.

Jis pabrėžė, kad Turkija yra svarbi NATO sąjungininkė, be to, ji padeda sprendžiant pabėgėlių krizę.

„Sunku pervertinti Turkijos vaidmenį, sprendžiant pabėgėlių krizę, šiuo metu ten jų yra apie tris milijonus“, – teigė L. Linkevičius.

L. Linkevičius Turkijoje lankėsi rugpjūčio 22 dieną, jis buvo pirmasis ES užsienio reikalų ministras į šalį atvykęs po nepavykusio perversmo.

ES pareigūnai kritikavo Turkiją dėl valymo priemonių, kurių ši ėmėsi po nepavykusio pučo, ir smerkia svarstymus atkurti mirties bausmę.

ES-Turkijos nesutarimai gali sužlugdyti susitarimą pažaboti migrantų srautą į Europą. Turkija teigia, kad susitarimas nustos galioti, jei Europa neįgyvendins pažadų įvesti bevizį režimą ir paspartinti derybas dėl narystės ES.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.