Lietuvoje

2021.08.23 18:01

Meteorologas apie savaitės orus: sausos pirmosios dienos, vėsus ir lietingas vidurys ir vilties teikiantis savaitgalis

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.08.23 18:01

Po gan šiltos savaitės pradžios, trečiadienį Lietuvoje stiprės vėjas ir į šalį atslinks lietaus kupinas debesų masyvas, LRT RADIJUI sako meteorologas Silvestras Dikčius. Vėsiausios ir lietingiausios dienos, pasak jo, bus ketvirtadienis ir penktadienis, o savaitgalį į Lietuvą turėtų prasiveržti šiek tiek šiltesnio oro srautas.

Šios savaitės pradžia vis dar tęsia praėjusio savaitgalio tendenciją: vyraus giedri ir sausi orai, kurie dar primins vasarą, sako meteorologas S. Dikčius. Po šiltos ir gražios pirmadienio dienos kitomis pirmos savaitės dalies dienomis orai nors ir šiek tiek vės, tačiau lietus nuotaikos negadins.


Iš šiaurės plūstantis vėsus oras itin pasijus naktimis. Artimiausią naktį oras vės iki 5-10 laipsnių. „Saulė tekės šiek tiek po 6 valandos, o tai reiškia, kad tie, kurie anksti keliauja į darbą, ryto vėsą tikrai pajus, – teigia S. Dikčius. – Antradienio dieną oras šils jau ne taip noriai, kaip kad šiandien – nuo 16 iki 20 laipsnių. Nors ir švies saulė, tačiau jos šiluma jau nebus tokia atostogoms tinkama.“

Trečiadienį dar vienu-dviems laipsniais turėtų būti vėsiau. Naktį lyti dar neturėtų, tačiau formuosis rūkai, sako meteorologas. Pasak jo, rūkus apskritai matysime vis dažniau.

„Šiaip rūkai suintensyvėja rugsėjo mėnesį, tačiau dabar matome, kad jie gan dažni ir antroje rugpjūčio pusėje. Trečiadienis bus orų pokyčių diena. Sustiprės vėjas, ypač pajūryje, kur vėjo gūsiai sieks 15-17 m/s. Iš šiaurės Lietuvos link artės debesų masyvas su lietumi. Tiesa, didesnės mūsų šalies dalies jis dar nepasieks, tačiau didės debesuotumas, o šiaurės vakariniuose rajonuose jau trečiadienį pradės lyti.

Vilniečiai ir kauniečiai turėtų būti ramūs – lietaus didžiausiuose šalies miestuose dar neturėtų būti. Oro temperatūra naktį sieks vos 4–9 laipsnius. Tik Kuršių nerijoje neatvės taip smarkiai ir išsilaikys bent 12 laipsnių. Dieną šils taip pat nenoriai – nuo 16 iki 19 laipsnių“, – savaitės vidurio orus prognozuoja S. Dikčius.

Ketvirtadienis ir penktadienis numatomi lietingi, o dienos oro temperatūra dar vėsesnė. Tiesa, naktys jau nebebus tokios vėsios ir oro temperatūra neturėtų kristi žemiau 8-12 laipsnių, tikina pašnekovas.

„Dienomis šils nuo 15 iki 20 laipsnių. Vėjas gal nebus labai stiprus, tačiau tikrai primins apie save, – įspėja meteorologas. – Apibendrinus galima pasakyti, kad ketvirtadienis ir penktadienis tikrai nebus malonios dienos.“

Paskutinįjį šio mėnesio, o ir visos vasaros, savaitgalį į Lietuvą turėtų prasibrauti šiek tiek šiltesnis oras, vilties suteikia paskutinių šios savaitės dienų Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prognozė. Pasak meteorologo, smarkiai neatšils, tačiau bent keliais laipsniai bus tikrai šilčiau.

„Lietaus turėtų būti ir šeštadienį, ir sekmadienį. Naktys nebus vėsios – nuo 9 iki 14 laipsnių. Dienomis vyraus 17-21 laipsnio šiluma. Turėtų būti visai neblogas savaitgalis“, – sako meteorologas Silvestras Dikčius.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų rubrikoje.

Išsamios orų prognozės su S. Dikčiumi klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt