Lietuvoje

2016.09.03 20:14

Vilniuje įvyko UNICEF bėgimas

Vilniuje, Katedros aikštėje, šeštadienio popietę vyko septintasis UNICEF bėgimas, kurio metu buvo surinkta daugiau nei 10 tūkst. eurų.

Startą bėgimui davė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji sako, kad kasmet gausėjantis UNICEF bėgimo dalyvių skaičius rodo, jog vis daugiau žmonių supranta solidarumo svarbą ir nori prisidėti prie gerų darbų ne tik savo šalyje, bet ir visame pasaulyje.

Šių metų šūkis „Bėgsiu už maistą“ – kvietimas padėti alkstantiems Mozambiko vaikams, kuriems bus skirtos visos bėgime surinktos lėšos.

Medalius visiems bėgusiems 2–12 metų amžiaus vaikams dovanojo bėgimo ambasadoriai: olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, vicečempionas Jevgenijus Šuklinas, aktoriai – Virginija Kochanskytė, Giedrius Savickas, žurnalistė Beata Nicholson ir kiti žymūs Lietuvos žmonės.

Mozambikas šiuo metu kenčia nuo didžiausios per 30 metų sausros, manoma, kad per pusantro milijono žmonių atsidurs ties bado riba, o daugiau kaip 72 tūkstančiai Mozambiko vaikų iki metų pabaigos bus išsekę dėl bado.

UNICEF Lietuva vadovė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė BNS teigė, kad aukoti lėšas tuo pačiu dalyvaujant bėgime tampa vis populiariau ir dalyvių, palyginti su pirmuoju bėgimu, yra dvigubai daugiau.

„Tokia pagalbos forma, kai vaikai aktyviai dalyvauja, šiuo atveju bėga, vis labiau populiarėja, jei pirmą bėgimą dalyvavo 700, tai šiandien beveik 1500 – dvigubai daugiau“, – BNS sakė J.Majauskaitė-Staniulėnė.

Anot jos, preliminariais skaičiavimais surinkti kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų yra ženkli suma, mat per visus ankstesnius bėgimus vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 23,6 tūkst. eurų.

„Ta suma didėja pamažu, nes ir žmonės pamažu aukoja vis daugiau“, – teigė UNICEF Lietuvos atstovė.

Per 5 metus UNICEF vaikų bėgimas skurstančioms šalims surinko daugiau nei 24 tūkst. eurų.