Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.02 17:19

A. Butkevičius kritikavo D. Grybauskaitę ir auklėjo partiečius

Premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį surengtame Socialdemokratų partijos tarybos posėdyje kritikavo prezidentę Dalią Grybauskaitę. Kartu kliuvo ir partiečiams, kurie esą nepasakoja visuomenei apie padarytus gerus darbus.

„Skandalų kūrimo dirbtuvė, į kurias vis labiau įtraukiamos ir teisėsaugos institucijos, ir tos kuriamos situacijos bei insinuacijos šiandien tampa atvirais rinkimės kovos įrankiais. Kas teisinėje valstybėje, mano manymu, būtų tikrai neįmanoma arba tiesiog kartais galima drąsiais pasakyti, kad juntama tam tikra režisieriaus ranka“, – dėstė A. Butkevičius.

Premjero teigimu, pastaruoju priešrinkiminiu metu labai aiškiai matoma besiformuojanti dvigubų standartų sistema. Pasak A. Butkevičiaus, „prezidentė atvirai įsijungė į rinkiminę kovą, taiko labai aukštus moralinius vertinimo kriterijus visiems aplinkiniams, tik ne sau ir ne savo aplinkos žmonėms“.

A. Butkevičiaus tvirtinimu, ji vienašališkai sprendžia, „kas ne prie ko“ ir kas turi prisiimti atsakomybę.

A. Butkevičius prisiminė priekaištus krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui dėl kariuomenės viešųjų pirkimų. Jis klausė, kas gali paneigti, kad kažkas iš darbuotojų jam galėjo „pakišti kiaulę“. Juoba, sakė A. Butkevičius, ministras tai pastebėjo ir perdavė Generalinei prokuratūrai, o dabar paverstas atpirkimo ožiu.

Tačiau, sakė jis, baisiausia, kad patys partiečiai prie to prisideda duodami interviu, kritikuodami, reikalaudami. Jis greičiausiai turėjo omenyje partiečius Gediminą Kirkilą ir Bronių Bradauską, reikalavusius J. Oleko atsistatydinimo.

Čia pat A. Butkevičius prisiminė ekspremjerą Andrių Kubilių ir Lietuvos pralaimėtą bylą Stokholmo arbitraže. Bylinėjimasis su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ Stokholmo arbitraže dėl maždaug 1,4 mlrd. eurų permokos už dujas Lietuvai per ketverius metus kainavo apie 9 mln. eurų.

A. Butkevičius ragino pakelti rankas tų, kurie šia tema rengė spaudos konferencijas, kurie kvietėsi atsakingus žmones į frakciją pasiaiškinti, parašė apie tai straipsnius. Po šio prašymo salėje įsivyravo mirtina tyla.

A. Butkevičius pasisakė ir apie prezidentės vetuotą Darbo kodeksą. Pasak jo, nė viena politinė jėga nesiėmė paruošti tokio didelio įstatymų paketo, tačiau dėl išsakytų skirtingų nuomonių apie kodeksą visuomenėje susiformavo labai neigiama nuomonė.

Socdemų vadovas taip pat perspėjo vienmandatininkus, kad jiems gal pakenkti partijos atžvilgiu išsakoma kritika. Jis taip pat apgailestavo, kad per žiniasklaidą sunku pateikti tai, kas pozityvaus kadencijos metu buvo padaryta. A. Butkevičius partiečius taip pat kritikavo dėl vangumo socialiniuose tinkluose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi