Lietuvoje

2016.09.08 11:10

Atsistatydinti J. Oleką raginę socialdemokratai savo nuomonę jau keičia

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2016.09.08 11:10

„Manau, kad partijos bičiuliai pasielgė netinkamai, ragindami trauktis iš posto. Mane palaiko didžioji dalis partijos“, – teigė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas prieš Socialdemokratų partijos tarybos posėdį. Jo išvakarėse socialdemokratai Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas ir parlamentaras Bronius Bradauskas ragino ministrą trauktis iš posto dėl kariuomenei pirktų virtuvės įrankių skandalo. Tačiau prieš pat posėdį jie kalbėjo jau kitaip.

B. Bradauskas, bendraudamas su LRT.lt, nesigynė, kad per Socialdemokratų partijos frakcijos posėdį kalbėjo, esą kolegai J. Olekui, esant tokiai situacijai, geriau būtų pasitraukti iš ministro posto: „Aš per frakcijos posėdį tik perdaviau partijos kolegų Kaišiadorių rajone nuomonę ir pasakiau, kad žmonės nuskambėjusia istorija dėl tų brangių šaukštų bei samčių piktinasi. Ir dar pasakiau Juozui, kad pats spręstų, kaip turėtų elgtis – ar atsistatydinti, ar ne. Jis pasakė, kad neatsistatydins. Ir viskas. Baigtas kriukis.“

Krašto apsaugos ministru buvęs G. Kirkilas po frakcijos posėdžio teigė manąs, jog, jeigu nepavyktų pakeisti viešosios nuomonės dėl kilusio skandalo, J. Olekui tektų prisiimti atsakomybę ir trauktis.

„Manau, kad bičiuliai paskubėjo. Ne tas atvejis, kad Juozui reikėtų atsistatydinti. Tie, kas paragino jį palikti ministro postą, kuria blogą precedentą – juk jis siekė išsiaiškinti negerus dalykus“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas, socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas.

Prieš penktadienio pavakare prasidėjusį Socialdemokratų partijos tarybos posėdį G. Kirkilas jau kalbėjo aptakiau ir tvirtino manąs, jog kolega J. Olekas privalo kuo greičiau ir kuo išsamiau paaiškinti susidariusią situaciją dėl kariuomenės pirkimų ir tų pagarsėjusių virtuvės įrankių: „Visi turėtų kuo greičiau sužinoti tiesą, nes priešingu atveju situacija pakenktų partijai prieš rinkimus.“

B. Bradauskas prieš tarybos posėdį jau net teisino J. Oleką, aiškindamas, jog jis visiškai nekaltas, o atvirkščiai – atsakomybę privalėtų prisiimti prokurorai, nutraukę tyrimą dėl kariuomenės viešųjų pirkimų, bei Viešųjų pirkimų tarnyba, kuri taip ilgai aiškinosi vadinamųjų „auksinių“ šakučių pirkimą.

Pats ministras J. Olekas tvirtino apie tai, kad užkeltos pirktų virtuvės įrankių kainos, sužinojęs iš Krašto apsaugos ministerijos 2-ojo departamento ir tuoj pat pavedęs Generalinei inspekcijai atlikti tyrimą.

Paklaustas, kaip vertina faktą, kad Generalinė prokuratūra vėl atnaujino tyrimą dėl skandalingųjų virtuvės įrankių pirkimo kariuomenei, ministras teigė, kad apsidžiaugė tai sužinojęs, nes to siekęs nuo 2015 m. pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.