Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.02 16:16

Tarptautinė ateities lyderių mokykla ugdė įvairiatautį jaunimą

LRT.lt 2016.09.02 16:16

Naujos pažintys ir draugai, įvairių sričių profesionalai, kūrybinė laisvė, žinios, netikėti atradimai ir patirtys – tai skelbia siūlanti Tarptautinė ateities lyderių mokykla, vasarą į vieną vietą subūrusi 120 jaunuolių iš Lietuvos, Islandijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Vakarų Ukrainos, Latvijos ir Estijos.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, Tarptautinės ateities lyderių mokyklos renginiuose Trakų rajone šių metų liepos mėnesio pabaigoje vyko įvairūs užsiėmimai: kiekvienas savaip žvelgė į Williamo Shakespeare`o kūrybą, ieškojo jos atspindžių šių dienų gyvenime, kas kūrė filmus, kas – dainą, o kas pasinėrė į teatrą, rašė pjeses. Kiti fotografavo ir surengė nuotraukų parodą, dar kiti savo mintis išreiškė piešdami komiksus ir grafičius. Jaunuoliai didžio anglų dramaturgo ir poeto idėjas į šių dienų gyvenimą taip pat perkėlė šokdami, rodydami cirko triukus. Ateities lyderių kūryba susidomėjo ir jų pasirodymus stebėjo Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence. 

Išlaisvinę kūrybiškumą, jaunuoliai budino toleranciją ir bendrystės jausmą, atlikdami įvairias užduotis trynė ribas tarp „mes“ ir „jie“. Vėliau įsisuko į žiniasklaidos „virtuvę“, ją tyrinėjo ir galėjo patys išbandyti žurnalisto darbą.

Su jaunimu sukaupta patirtimi, įžvalgomis ir žiniomis dalijosi BBC žurnalistas Quentinas Cooperis, filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Leonidas Donskis, dramaturgas Marius Ivaškevičius, režisierius Artūras Areima, muzikantas Aidas Giniotis, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir daug kitų ekspertų.

Trakų rajone vykusi Tarptautinė ateities lyderių mokykla suorganizuota įgyvendinant projektą „Gyvenu laisvai!“, kuris kviečia jaunimą iš Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Vilniaus rajonų bei Visagino būti pilietišku, geriau pažinti, suvokti ir puoselėti savo krašto kultūrą, unikalią tapatybę. Ją finansavo Britų taryba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi