Lietuvoje

2016.09.02 17:08

R. Miliūtė: nereikia eiti į rinkimus atlapa širdimi

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.02 17:08

Prezidentė Dalia Grybauskaitė davė startą pilietinei iniciatyvai „Balsuok atsakingai“. Prie žurnalisto Andriaus Tapino idėjos, kurios tikslas skatinti žmones ateiti į rinkimus ir atsakingai pasirinkti, prisijungė Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, šalies skautija, Lietuvos moksleivių sąjunga, visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“, „Žinau, ką renku“, šalies žiniasklaidos atstovai, teigiama prezidentūros pranešime spaudai.

Beveik mėnesį truksiančios kampanijos startas įvyko Valstybės pažinimo centre. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Pasak D. Grybauskaitės, tiek valstybės pažinimas, tiek atsakingas dalyvavimas rinkimuose yra neatsiejami nuo valstybės sėkmės.

 „Tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai gali išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią. Rinkimai ir demokratija nėra eksperimentas, todėl neleiskime abejingumui eksperimentuoti su savo šalies ateitimi ir likimu“, – sakė prezidentė.

Kampanijos metu organizatoriai drauge su žurnalistais važiuos per šalies miestus ir vienmandatėse rinkimų apylinkėse organizuos diskusijas su kandidatais ir vietos gyventojais, suteiks informacijos apie rinkimuose dalyvaujančias partijas.

„Nereikia eiti į rinkimus atlapa širdimi tam, kad per pusvalandį įsimylėtum ką nors, ką paskui ketverius metus keiktum. Į rinkimus reikia eiti „įjungus“ visus gebėjimus skaityti, mąstyti ir vertinti“, – pabrėžė viena iš iniciatyvos organizatorių, LRT žurnalistė Rita Miliūtė.

Įgyvendinant iniciatyvą, šalies miestuose taip pat bus dalijamos atsakingo rinkėjo atmintinės. Šios atmintinės – trumpi pasirinkimo „paruoštukai“ – padės rinkėjui pateikti kandidatui reikiamus klausimus ir leis sužinoti svarbiausius su kandidatu ar jo atstovaujama partija susijusius faktus. Šalies vadovė palinkėjo, kad ši atmintinė pasiektų kaip įmanoma daugiau Lietuvos žmonių ir padėtų atsakingai pasirinkti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Balsuok atsakingai“ feisbuko iliust.

Planuojama, kad per visą rugsėjo mėnesį Lietuvos žmonėms bus išdalyta daugiau kaip 50 tūkstančių rinkėjo atmintinių.

Prie kampanijos prisijungė ir įvairiuose šalies miestuose diskusijas su kandidatais ir rinkėjais moderuos 18 žiniasklaidos atstovų iš LRT ir „Info TV“ televizijų, radijo stoties „Žinių radijas“, interneto portalų „15min.lt“, DELFI, „Lrytas.lt“, „Alfa.lt“.