Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.02 14:21

Atsistatydino Veterinarijos tarnybos instituto Kauno skyriaus vadovas

BNS 2016.09.02 14:21

Į teisėsaugos akiratį patekęs Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pavaldaus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno skyriaus vadovas Vytautas Pamakštys nuo penktadienio atsistatydino iš pareigų. Specialiųjų tyrimų tarnyba patvirtino, kad V. Pamkščiui yra pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo.

„Galiu tik pasakyti tiek, kad nuo šiandien jis pas mus nebedirba“, – BNS penktadienį sakė instituto direktorius Gediminas Pridotkas.

„Jis parašė prašymą ir išėjo. Atleistas nuo šiandien“, – pridūrė jis. V. Pamakščio pasitraukimo priežasčių instituto vadovas nekomentavo.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno skyrius figūruoja keliuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl korupcijos.

Prieš kelias savaites Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

Teisėsauga įtaria, kad V. Pamakštys ėmė kyšius už tai, kad klastotų įmonių tyrimų rezultatus. 

STT atstovė spaudai Jurgita Razmytė BNS penktadienį patvirtino, kad V. Pamakščiui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo penkiuose epizoduose, dėl dokumentų klastojimo – trijuose epizoduose.

Šiame tyrime be V. Pamakščio įtarimai pareikšti dar 5 asmenims.

„STT turi duomenų, kad Instituto Kauno teritorinio skyriaus vadovaujančias pareigas užimantis valstybės tarnautojas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir žinodamas apie tikrinamos produkcijos pavyzdžių tyrimus, kurių metu nustatyti draudžiami bakteriniai užkratai, kaip įtariama, pats klastojo ir pavaldiems darbuotojams nurodydavo suklastoti dokumentus, nuslepiant tikruosius tyrimų rezultatus, o už tai priėmė įvairaus dydžio ir formos neteisėtus atlygius iš suinteresuotų įmonių atstovų.

Taip pat tiriama, ar V. Pamakštys provokavo duoti ir priėmė kyšį iš vienos įmonės direktoriaus, suteikdamas jam neskelbtinos informacijos apie institute vykdomus viešuosius pirkimus ir tokiu būdu sudarydamas palankias sąlygas šiai bendrovei laimėti konkursą.

Vykdant šį tyrimą kratos taip pat buvo atliktos mėsos bei paukštienos perdirbimo bendrovės „Nematekas“ patalpose. BNS žinomis, procesiniai veiksmai atlikti ir prekybos grupėje „Norvelita“.

Kratos Nacionalinio maisto ir veterinarijos instituto Kauno skyriuje buvo atliktos ir vykdant kitą tyrimą dėl prekybos poveikiu. Teisėsauga įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. Šiame tyrime įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo pareikšti ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriui Jonui Miliui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi