Lietuvoje

2021.08.20 15:05

Kaišiadorių ligoninėje nustačius COVID-19 protrūkį, uždrausta lankyti pacientus: medikai skundžiasi – žmonės taisyklių nesilaikydavo

atnaujinta 17.47
Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.20 15:05

Kaišiadorių ligoninėje nustačius COVID-19 protrūkį uždrausta lankyti pacientus. Medikai sako, kad liepą sušvelnintos pacientų lankymo sąlygos – per didelė rizika ligoniams. Lankymo tvarką nustato pačios gydymo įstaigos. Nors ribojama ir vizitų trukmė, ir dažnumas, lankytojų padaugėjo. Atsiranda norinčių aplankyti net ir COVID-19 skyriuose gydomus pacientus.

Kaišiadorių ligoninės durys atsiveria tik ateinantiems gydytojo konsultacijos. Lankytojai į patalpas nepriimami. Toks sprendimas priimtas ligoninėje nustačius COVID-19 ligos protrūkį. Atlikus tyrimus, liga nustatyta 15 vidaus ligų skyriaus pacientų ir dviem skyriaus darbuotojams.

„Iš penkiolikos tik penki pacientai buvo paskiepyti pilnai. Dešimt nepaskiepytų, aišku, jie serga pakankamai sunkiomis kitomis ligomis“, – sako Kaišiadorių ligoninės direktorė Edita Skarakodienė.

Anot ligoninės direktorės, pacientai į gydymo įstaigą buvo paguldyti be COVID-19 simptomų. Neatmetama, kad jie galėjo užsikrėsti nuo lankytojų. Liepą sušvelninus sąlygas, pacientus buvo galima lankyti tris kartus per savaitę. Lankytojams privalomas galimybių pasas, reikia dėvėti kaukę.

„Nepristovėsime ir neprižiūrėsime, kai kurie nesilaiko reikalavimų ir 15 minučių – tą laikotarpį prabūna ilgiau ir nusiima kaukę pabučiuoti pacientą, ką mes tikrai užfiksuojame. Pilnai apsaugoti negalime, kai buvom pasitvirtinę savo tvarką ir reikalavome pilnos apsaugos, buvome užtikrinti ir matėme rezultatą“, – sako E. Skarakodienė.

Prie ligoninės sutiktų kaišiadoriečių nuomonės dėl pacientų lankymo išsiskyrė.

„Perlenkta lazda, turi žmogus neįgalumą, jį prižiūri ir tai dar reikia klonytis į visas keturias puses, kad prileistų“, – LRT TELEVIZIJAI sako kalbintas vyras.

„Jiems tai skaudu, guli ligoninėje ir aplankyt niekas negali“, – nurodo kita kalbinta moteris.

„Sakyčiau, kad negalima lankyti žmonės. Labai neatsakingi, aš tai jau neičiau, bijau to COVID-19“, – mano dar praeivė.

Lankymo tvarką, vizitų dažnį, trukmę, reikalingas apsaugos priemones nustato kiekviena gydymo įstaiga. Į Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) Kauno ligoninę užsukusi kaunietė Virginija neša lauknešėlį mamai, jos nemato jau trečia savaitė.

„Ji guli kovidiniame kardiologiniame (skyriuje – LRT.lt), tai lankymas negalimas. Labai gaila, bet žada atkelti į chirurginį skyrių, tai gal pavyks aplankyti. Telefonu susiekiame“, – pasakoja Virginija.

Lankytojų vizitai Kauno ligoninėje iš anksto planuojami ir ribojami, kad vienu metu skyriuje nebūtų daugiau nei trijų pašalinių žmonių. Lankytojai raginami įvertinti, ar patys yra visiškai sveiki, pirmenybę teikti bendravimui ryšio priemonėmis. Tačiau anot ligoninės atstovo, atsiranda besiprašančiųjų lankyti ir gydomus COVID-19 izoliacinėse palatose.

„Atsiranda drąsiųjų. Sako: nebijome, norime eiti. Tačiau jų pačių labui ribojame, draudžiame“, – aiškina LSMU Kauno klinikų atstovas Saulius Tvirtbutas.

„Stengiamės suderinti tiek minisiterijos nutarimą, bet kad ir būtų laikomasi sugriežtintų ligonių lankymo sąlygų, reguliuojame srautus. Reikia derinti su vadovu lankymą, ne daugiau kaip trys žmonės skyriuje gali būti iš lankytojų, yra ribojamas lankymo laikas iki 15 minučių, dėvėti kaukę, turėti neigiamą testą arba galimybių pasą“, – tikina lankymo taisykles nurodo LSMU Kauno klinikų atstovas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per paskutines dvi savaites be Kaišiadorių ligoninės dar du COVID-19 protrūkiai fiksuoti Vilniaus klinikinėje ligoninėje. Pastarųjų dviejų savaičių naujų susirgimų skaičius 100 tūkstančių gyventojų pakilo iki daugiau nei dviejų 261 atvejo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt