Lietuvoje

2021.08.19 17:26

Svarbiausi paros įvykiai: galimybių pasą jau turi apie 850 tūkst. žmonių, o du Afganistane buvę piliečiai sėkmingai išvyko iš šalies

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Paulius Viluckas, BNS2021.08.19 17:26

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą.

Galimybių pasas:

* Ekonomikos ir inovacijų ministerijos duomenimis, galimybių pasą elektroniniu būdu jau išsiėmė apie 850 tūkst. žmonių iš 1,4 mln. galinčių tai padaryti. Registrų centras jau yra išdavęs per 20 tūkst. popierinių dokumentų.

* Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pranešė, kad kitą savaitę savivaldybėse, kur nėra Registrų centro padalinių, kursuos „pasobusas“, sudarysiantis galimybę daugiau žmonių įgyti galimybių pasą. Taip pat planuojama, kad jį bus galima pasiimti „Sodros“ padaliniuose, galbūt ir vaistinėse.

* Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, jau daugiau kaip 500 įmonių aptarnauja tik galimybių pasą turinčius klientus. Tokių įmonių yra Vilniuje – daugiau nei 280, Kaune – daugiau nei 50, o Klaipėdoje – 26.

Koronaviruso situacija. Nustatyti 506 nauji koronaviruso atvejai, mirė du žmonės. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 260. Pirma doze paskiepyti per 11,3 tūkst. žmonių. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro kas savaitę atnaujinamame COVID-19 žemėlapyje Lietuva atsidūrė raudonojoje zonoje.

Migrantų krizė. Per parą pasienyje apgręžta keliolika neteisėtų migrantų, keturi įleisti dėl humanitarinių priežasčių. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad iš Lietuvos išvyksta dar keturi iš Baltarusijos šalies sieną neteisėtai kirtę migrantai.

Lietuvos piliečiai. Du Afganistane buvę Lietuvos piliečiai sėkmingai išvyko iš šios šalies ir pasiekė saugias valstybes, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Audros padariniai. Pajūrio savivaldybės skaičiuoja prasiautusios audros padarinius: Klaipėdoje medžių šakos ir lietus apgadino automobilius, Palangoje – užpustyti paplūdimiai. Tuo tarpu Kuršių nerijoje žymesnių nuostolių nebuvo. Ugniagesiai 60 kartų vyko šalinti medžių, daugiau kaip pusę jų – pajūrio regione.

FED žinutė. JAV centrinis bankas (FED) tikisi jau šiais metais pradėti mažinti ekonomikos skatinimo apimtį. Taip teigiama liepos mėnesio politikos formuotojų posėdžio protokole. FED intencija mažinti ekonomikos skatinimą nusmukdė tiek JAV, tiek Europos, tiek Azijos akcijų rinkas.

Raginimai atsistatydinti. Britų žiniasklaida pranešė, kad šalies užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas atsisakė paskambinti Afganistano užsienio reikalų ministrui, kad paprašytų pagalbos šalyje esantiems britų vertėjams, nes tuo metu atostogavo. Opozicija dėl šio įvykio ragina D. Raabą atsistatydinti, jis pats teigia to daryti neketinantis.

Atkirtis džihadistams. Į Kongo Demokratinės Respublikos rytus atvyko Jungtinių Valstijų specialiųjų operacijų pajėgos. Jos padės kovoti su džihadistais, įsikūrusiais regiono draustiniuose.

Gaisras Kalifornijoje. Netoli Kalifornijos valstijos sostinės Sakramento išplito prieš kelias dienas kilęs miško gaisras, apėmęs 21,6 tūkst. ha plotą – jis per 24 valandas padidėjo aštuonis kartus. Mažiausiai du žmones teko skraidinti į ligoninę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt