Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.01 22:12

Vilniaus universitetas studentus pasitinka su naujovėmis

Vilniaus universiteto bendruomenė surengė tradicinę iškilmingą eiseną Gedimino prospektu. Naujais mokslo metais studentus pasitinka su naujovėmis – rektoriai žada gerinti studijų kokybę, o patys studentai rengs integracijos savaites.

Šiemet eisenoje – tik dalis Vilniaus universiteto studentų, iš šiais metais šioje aukštojoje mokykloje studijuosiančių kelių dešimčių tūkstančių.

Universitetų rektorių konferencija šiemet ketina dar daugiau dėmesio skirti studijų kokybei – sutrumpinus mokslo metus, atsisakyti kai kurių ne itin svarbių dėstomų dalykų, labiau koncentruotis į susijusius su specialybe.

„Jeigu anksčiau bakalauro studijos universitete truko 3,5–4 metai, tai dabar – 3–4 metai. Magistrantūros studijos  1–2 metai, taip sakant, yra laisva variacija ir labai svarbus dalykas, kad Lietuvoje mes teisingai priimtume naują kryptį, kad užtikrintumėme kokybę“, – aiškina Universitetų rektorių konferencijos prezidentas Alfonsas Diliūnas.

Universitetų rektoriai vis dar kalba apie studijų kokybės gerinimą, o štai studentai, kaip matome, su nekantrumu pasitinka naujus mokslo metus ir jų laukiančias naujoves.

„Chemijos ir Kauno humanitarinio fakulteto studentams atsiranda integracijos savaitė, prasidedanti nuo rytojaus. Tai projektas, kurio tikslas yra integruoti studentus į universiteto bendruomenę, į gyvenimą, kad jie susipažintų su naujomis tvarkomis, geriau suprastų aplinką“, – projektą pristato VU studentų atstovybės prezidentas Egidijus Kinderis.

Universitetai siūlo studentams labiau įsitraukti į studentų atstovybės veiklą ir būti visuomeniškesniems. Juolab, kad yra nemažai papildomos veiklos – pavyzdžiui, ansamblių, chorų, debatų klubų.

Šiemet studentų į 21 universiteto ir 22 kolegijų auditorijas susirinks devyniais tūkstančiais mažiau – apie 124 tūkst. Iš jų pirmakursių bus per 23 tūkst. – beveik trimis tūkstančiais mažiau nei pernai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16