Lietuvoje

2016.09.01 18:45

A. Kaušpėdas studentams linki sau pasakyti: aš esu Lietuvos šeimininkas

LRT.lt2016.09.01 18:45

Kauno technologijos universitetas (KTU) naujus mokslo metus pradėjo įspūdingu renginiu oro uostu virtusioje Kauno „Žalgirio“ arenoje. Skrydžio lėktuvu inscenizacija šventės dalyviams tapo simboliniu pirmuoju žingsniu kelyje aukštojo išsilavinimo link. Ypač pakiliai studentus sveikino žinomas visuomenės veikėjas Algirdas Kaušpėdas, raginęs susitapatinti su Lietuva, rašoma pranešime spaudai.

Mokslo ir žinių diena tradiciškai prasidėjo iškilminga Kauno aukštųjų mokyklų eisena, kuri ryte pajudėjo nuo Vienybės aikštės ir žygiavo į Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką. Eisenoje dalyvavo KTU, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos sporto universiteto ir KTU bei LSMU gimnazijų atstovai.

Universitetai ir oro uostai – panašūs

14 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje startavo KTU Rugsėjo 1-osios šventė. Lėktuvo salonu virtusioje koncertų bei sporto salėje renginio dalyviai buvo pakviesti kilti su „avialinijomis“ „KTU airlines“ ir skrydžio metu susipažinti su laukiančiais iššūkiais.

Lėktuvo keleiviams užėmus savo vietas, o stiuardams pravedus saugomo instruktažą, šventės ceremoniją atidarė KTU akademinis choras „Jaunystė“, kurie, kartu su pučiamųjų orkestru, atliko studentų himną „Gaudeamus“.

„Turbūt sutiksite, kad oro uostas yra ypatinga ir savita vieta. Ji niekuomet nesikeičia, niekuomet neištuštėja, čia nuolatos juntamas pulsas, judėjimas. Oro uostas – tarptautinis centras, kur maišosi kalbos ir kultūros. Čia skirtingi, nepažįstami žmonės tampa viena kryptimi keliaujančiais bendrakeleiviais. Tuo oro uostas yra labai panašus į Universitetą, juk čia nekantraus jaudulio atmosferą jaučiame visi mūsų.

Šios kelionės tikslas – kokybiškas išsilavinimas, perspektyvi ateitis, sėkminga karjera. Džiaugiuosi, kad jūs į šį tikslą keliaujate kartu su KTU“, – kalbėjo KTU rektorius Petras Baršauskas.

Anot jo, KTU „oro linijos“ ypatingos ir tuo, kad bagažo kiekis ir svoris čia neribojamas, o visi keliaujantys kartu raginami išnaudoti kiekvieną mažiausią progą kaupiant naujas žinias, patirtį, kompetenciją ir naujus įgūdžius.

Sveikino su teisingu pasirinkimu

Naujų mokslo metų pradžios šventėje dalyvavęs teisingumo ministras, KTU absolventas Juozas Bernatonis studentams linkėjo aktyviai siekti savo svajonių.

„Labai simboliška, graži šios šventės idėja – skrydis. Iš tiesų tai įkūnija žmonijos svajonę atsiplėšti nuo žemės, įveikti trauką, pakilti virš savo galimybių. Tam neužtenka tik fizinių jėgų, anaiptol, tam reikia žinių, mokslo, naujų technologijų, o visa tai mes turime čia, KTU“, – kalbėjo J. Bernatonis.

Kauno vicemerui Simonui Kairiui KTU rektoriui įteikus Kauno miesto vėliavą, skrydžio pilotas ir vyriausioji stiuardesė žiūrovams pristatė JAV sveikatos apsaugos programinės įrangos ir paslaugų milžinės „Intermedix“ specializuotas laboratorijas, duris atvėrusias KTU „Santakos“ slėnyje, didžiausia Baltijos šalyse „Bloomberg finansų ir rinkų laboratorija bei šiemet Universitete startavusią talentų ugdymo programą GIFTed.comm.

Sveikinimo žodžius papildė KTU šokių grupės „MoDance“ ir būgnininko Ramūno Bartulio pasirodymas.

Lietuva – jaunimo rankose

„KTU airlines“ skrydžio metu buvo pristatyti ir Universiteto sporto bei meno kolektyvai, o renginio žiūrovai buvo pakviesti pakilti iš savo sėdimų vietų ir atlikti Islandijos futbolo rinktinės tradicinį ritualą.

Ypatingą svečių dėmesį prikaustė architektas, visuomenininkas, vienas Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas, kuris savo kalba ragino studentus prisiimti įsipareigojimą sau tapti geresniais.

„Jūs, būsimieji Lietuvos specialistai, turite save nuteikti: „Aš esu Lietuvos šeimininkas. Aš ateinu kelti savo kraštą, savo miestą lyg aukščiausių pasaulio standartų. Aš tai darysiu, nes man tai įdomu, nes aš to noriu, nes aš esu Lietuva, aš esu Lietuvos valstybė“. Kiekvienas jaunas žmogus turi jaustis lyderiu, pažangos ir gėrio nešėju.

Mokykitės, ruoškitės vadovauti Lietuvai, ieškokite bendraminčių, kurkite fantastiškus planus. Būkite laisvi ir drąsiai žvelkite į pasaulį savo akimis. Jūs reikalingi Lietuvai, o Lietuva reikalinga jums“, – įkvepiančius žodžius sakė A. Kaušpėdas.

Renginį vainikavo iš padebesių su parašiutu nusileidęs KTU Studentų atstovybės prezidentas Tautvydas Šimanauskas, kuris pakvietė pirmakursius kartu sakyti priesaiką, o šventės dalyvius džiugino KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ bei Universiteto dėstytojas, žinomas dainininkas Linas Adomaitis, kuris kartu su „Jaunystės“ akademiniu choru pristatė bendrą kūrinį.