Lietuvoje

2016.09.01 14:47

Kauno gimnazijai suteiktas prezidento V. Adamkaus vardas

BNS2016.09.01 14:47

Kauno šv. Pranciškaus gimnazijai ketvirtadienį suteiktas Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos vardas.

Kadenciją baigęs prezidentas ceremonijoje sakė esąs dėkingas ir sujaudintas, o šią dovaną priimantis kaip įsipareigojimą būti išvien su jaunimu.

„Prisipažįstu, dabar man kalbėti ir lengva, ir sunku. Lengva, nes su jaunimu, su moksleiviais, visuomet greitai randu kalbą, jaučiuosi laisvas ir atviras. O sunku todėl, kad šiandien man suteikta tikrai didelė garbė ir aš esu ne tik labai dėkingas, bet ir labai sujaudintas. Ačiū jums už pasitikėjimą manimi ir mano darbais. Priimtu šią jūsų dovaną kaip įsipareigojimą ir toliau būti su jaunimu, moksleivija ir su Lietuva“, –  sakė prezidentas.

V. Adamkaus vardą gavusi gimnazija didelį dėmesį teikia ekologijai ir moksleivių sąmoningumo apie gamtos tausojimą ugdymui. Dėl V. Adamkaus indėlio į aplinkosauginę veiklą ji ir siekė jo vardo. Ši gimnazija yra pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla, dalyvauja gamtosauginių mokyklų programoje.

Kaip renginio metu teigė Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas, ši mokykla yra pirmoji Lietuvoje, diegianti ugdymo procese gamtosaugos sampratą.

„Tai istorinė diena, kai Kaunas gali išdidžiai pasakyti: mes turėsime garbingą įstaigą, vadinamą prezidento Valdo Adamkaus vardu. Dėkui už išskirtinę garbę“, – kalbėjo mokyklos direktorė Rita Rasikienė.

V. Adamkus prezidento pareigas ėjo 1998–2003 ir 2004–2009 metais. Nuo aštuntojo dešimtmečio, būdamas JAV paramos Baltijos šalims aplinkosaugos srityje koordinatoriumi, V. Adamkus organizavo Lietuvos mokslo įstaigų atstovų stažuotes JAV, skatino ir rėmė vandenvalos įrenginių statybą, aplinkosaugos monitoringo plėtojimą, padėjo Baltijos šalių aplinkosaugos institucijoms apsirūpinti moksline literatūra, prietaisais bei programine įranga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.