Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.01 09:20

Mokslo metus pradeda mažiau mokinių

Mokslo metus pradeda mažiau mokinių nei pernai, tačiau pirmokų skaičius išlieka panašus. Į pirmą klasę eina apie 30 tūkstančių moksleivių.

Viena iš naujovių šiais mokslo metais – privalomas priešmokyklinis ugdymas. Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, priešmokyklines grupes ir iki šiol lankė 98 procentai šešiamečių. Šiemet pirmokų beveik tiek pat kiek ir pernai – 30 tūkstančių.

Pirmų-dešimtų klasių moksleiviai pradeda mokytis pagal naujas visoms mokykloms (tam pat ir tautinių mažumų) skirtas lietuvių kalbos programas. Taip sugrąžinamas diktantas bei atpasakojimas, atnaujinamas literatūros sąrašas.

Ministrė Audronė Pitrėnienė teigia, kad šiemet bus siekiama gerinti mokinių pasiekimus, ji taip pat akcentuoja pamokų praleidinėjimo problemą.

Aukštosiose mokyklose studijuoti pradeda maždaug 23 tūkstančiai studentų. Populiariausios studijų programos išlieka tos pačios kaip ir praėjusiais metais – programų sistemos, medicina bei teisė.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai pasveikino visus šalies mokinius ir mokytojus Rugsėjo 1-osios – Mokslo ir žinių dienos – proga.

Sveikinime prezidentė pabrėžė, kad ši diena atneša naujų galimybių pradžią – mokinius ir jų mokytojus pasitinka dar vieni įdomūs savo ir visos Lietuvos ateities kūrimo metai.

„Jūsų laukia atradimų ir įspūdžių kupina kelionė per mokslo ir žinių pasaulį, įkvepianti pažintis su mūsų valstybe, jos istorija ir kultūra. Tai laikas Jums augti ir stiprėti, mokytis kartu įveikti iššūkius, drąsiai siekti savų svajonių, tapti laisvai mąstančiomis, kūrybingomis, pilietiškomis asmenybėmis“, – sveikindama mokinius sakė šalies vadovė, teigiama pranešime spaudai

Prezidentė palinkėjo, kad naujaisiais mokslo metais mokykla taptų erdve, kurioje gera būti, kurioje tobulėja visi ir kurioje atsiskleisti gali kiekvienas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi