Lietuvoje

2021.08.18 10:48

Nausėda su EP pirmininku aptarė poreikį keisti ES migracijos politiką

BNS2021.08.18 10:48

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Europos Parlamento pirmininku Davidu Sassoliu trečiadienį aptarė padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, poreikį keisti Europos Sąjungos (ES) migracijos politiką bei ES išorinės sienos apsaugą reglamentuojančius teisės aktus.

„Būtina didinti ES įsitraukimą į migracijos ir sienų apsaugos politikos įgyvendinimą, įskaitant ir jos finansinį indėlį užtikrinant ES sienų saugumą. Europos Parlamento vaidmuo šioje diskusijoje yra itin svarbus. Apie būtinus pokyčius jau kalbėjau su Europos Vadovų Tarybos pirmininku ir Europos Komisijos pirmininke“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.

Šalies vadovas per susitikimą akcentavo, kad Lietuvos kaimynystėje veikiantis Baltarusijos režimas toliau eina saviizoliacijos keliu ir vykdo „revanšistinę politiką Lietuvos ir visos Europos Sąjungos atžvilgiu“.

Pasak G. Nausėdos, būtina laikytis principingos ir vieningos ES pozicijos Baltarusijos atžvilgiu.

Prezidentas atkreipė D. Sassolio dėmesį, kad nors dabar situacija Lietuvos pasienyje stabilizavosi, migrantų srautus Baltarusijos režimas nukreipia į kaimynines šalis – Latviją ir Lenkiją.

Lietuvos vadovas su EP pirmininku taip pat kalbėjo apie santykius su Rusija, nesaugios Astravo atominės elektrinės problemas ir jos gaminamos elektros patekimo į ES vidaus rinką užkardymą, Rytų partnerystės strategines kryptis bei situaciją Afganistane.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt