Lietuvoje

2021.08.18 08:58

Raskevičius apie Nausėdos laikyseną mitingo ir riaušių atžvilgiu: matome trumpizmą, kuris kelia susirūpinimą

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.08.18 08:58

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas kritiškai vertina prezidentūros laikyseną riaušių prie Seimo metu ir po jų, nesutikdamas su mitingo ir vakarinių neramumų vertinimu kaip neturinčių tarpusavyje nieko bendro.

Tomas Vytautas Raskevičius trečiadienį LRT RADIJUJE įvardijo prezidentūros poziciją kaip „labai keistą“ ir „keliančią didelį susirūpinimą“.

LRT.lt primena, kad prezidento patarėja Asta Skaisgirytė praėjus kelioms dienoms po riaušių pavadino jas nepateisinamomis, tačiau atskyrė nuo tą pačią dieną vykusio mitingo. Jos vertinimu, nuo ryto susirinkę prie Seimo žmonės „protestavo taikiai“, nors viešoje erdvėje ne kartą buvo atkreipiamas dėmesys į nuo scenos sklidusius radikalius pasisakymus, kartuves „valstybės išdavikams“ ir laidotuvių vainiką Seimo nariams.

„Manau, kad šiuo metu Lietuvoje susipažiname su politiniu trumpizmo reiškiniu, kai valstybės vadovo veiksmus daugiau lemia ne tiesioginis jo pareigų vykdymas, o tikriausiai mintys apie antrąją kadenciją“, – laidoje „Ryto garsai“ sakė Žmogaus teisių komiteto pirmininkas T. V. Raskevičius.

Jo manymu, vykstant riaušėms prie Seimo prezidentas turėjo pasirodyti nacionalinės televizijos eteryje, kaip kad minėtąjį vakarą pasielgė parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ir neapsiriboti tik trumpa žinute feisbuke.

„Man asmeniškai sunku įsivaizduoti situaciją, kai riaušėms vykstant ne prie Seimo, o prie Prezidentūros, kiti valstybės vadovai tiesiog mandagiai socialiniuose tinkluose paragintų susilaikyti nuo smurto. Taip pat jūsų iškeltas aspektas dėl sąmoningo bandymo atskirti protesto akciją su kartuvėmis ir Dovydo žvaigždėmis, vadinant ją sankcionuotu taikiu mitingu, nuomonės pasireiškimu, nuo vakarinių riaušių prie Seimo yra savotiškas flirtavimas su agresyviai ir antivalstybiškai nusiteikusiais protestuotojais bei riaušininkais. Manau, tokios tendencijos labai blogos ir keliančios didelį susirūpinimą“, – LRT RADIJUJE kalbėjo T. V. Raskevičius.

Rugpjūčio 10-ąją apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui, dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo, buvo užgauliojami politikai ir žurnalistai. Pareigūnams ėmus žmones atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.