captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Olekas: jaučiuosi pagavęs vagį, atidavęs teisėsaugai

Į viešųjų pirkimų skandalą patekęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad asmenys kalti dėl nepamatuotos prekių įsigijimo kainos, verti baudžiamosios atsakomybės.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Prokuratūra turi tai ištirti ir atsakyti“, – po trečiadienį vykusio Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos posėdžio žurnalistams sakė J. Olekas.

Į klausimą, kaip vertina siūlymus atsistatydinti, jis atsakė: „Jaučiuosi pagavęs, liaudiškai tariant, vagį, atidavęs teisėsaugai ir dabar gąsdinamas pats vagiliavimu. Man atrodo, kad tai neteisingas sprendimas“, – sakė jis.

Ministras teigė esąs dėkingas prokuratūrai, kad ji pagaliau atnaujino tyrimą. „Dabar esu patenkintas, kad tas tyrimas pradėtas, ir mes turėsime atsakymą ir jį pateiksime žmonėms“, – sakė J. Olekas.

Įsiplieskusiame skandale jis įžvelgia politikavimą ir bandymą diskredituoti kariuomenės autoritetą žmonių akyse. „Manau, kad to daug kas galėtų norėti“, – svarstė J. Olekas.

Krašto apsaugos ministras nedramatizuoja opozicijos ketinimų inicijuoti jam interpeliaciją, tvirtindamas, kad yra pasiruošęs atsakyti į visus klausimus.

„Nesu matęs interpeliacijos, interpeliacija – tai klausimai, į kuriuos aš atsakysiu“, – sakė jis.

Kaip jau skelbta, 2014 m. vykdydama virtuvės įrankių pirkimą iš įmonės „Nota Bene“ KAM permokėjo maždaug 8 kartus nei šių daiktų vertė rinkoje.

Siekiant sustiprinti krašto apsaugos sistemoje (KAS) vykdomų pirkimų vidaus kontrolės sistemą, 2015 m. sausio 1 d. Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų departamente buvo įsteigtas naujas Įsigijimų valdymo ir priežiūros skyrius. Jo pagrindinis uždavinys yra prižiūrėti, kaip KAS perkančiosios organizacijos, atlikdamos viešuosius pirkimus, laikosi viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų ir vykdo kitas prevencinės kontrolės funkcijas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: „Auksinių įrankių“ skandalas

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...