Lietuvoje

2016.08.31 16:24

Rugsėjo 1-ąją prezidentė lankysis Ignalinoje

LRT.lt2016.08.31 16:24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, rugsėjo 1 d., vyks į Ignaliną, kur dalyvaus bendroje miesto mokyklų Rugsėjo 1-osios šventėje. Šiemet mokslo metų pradžią Ignalinoje pirmą kartą švęs visos miesto mokyklos.

Prezidentė pasveikins Ignalinos moksleivius, jų tėvus, mokytojus ir visą miesto bendruomenę Mokslo ir žinių dienos proga. Į mokyklą pradėsiantiems eiti vaikams šalies vadovė įteiks Pirmoko pasus. Prezidentė taip pat apsilankys Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje, kur bendraus su pirmokais ir ves pirmąją mokslo metų pamoką „Kur prasideda saugi Lietuva“.

Pasak prezidentės, Rugsėjo 1-oji – visos mokyklos bendruomenės šventė, todėl būtina stiprinti mokyklų bendruomenes, neformalųjį ugdymą, kovą su patyčiomis, kad kuo labiau užtikrintumėme vaikų saugumą, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Ignalinos rajono mokyklos yra prisijungusios prie prezidentės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Ignalina yra vienas iš pavyzdžių, kaip vaikai yra įtraukti į neformaliojo ugdymo programą. Tai užtikrina vaikų saugumą ir turiningą laisvalaikį ne tik mokykloje, bet ir po pamokų. Iš viso net 68 proc. Ignalinos vaikų dalyvauja neformaliojo ugdymo programose, kai Lietuvos vidurkis yra 50 procentų.

Moksleivių saugumui užtikrinti ypač svarbu ir efektyviai mokyklose veikianti patyčių prevencijos programa. Net 30 proc. šalies mokinių patiria patyčias. Prezidentė yra inicijavusi Švietimo įstatymo pataisas, kurios padės sukurti bendrą kovos su smurtu ir patyčiomis sistemą visose šalies mokyklose bei profesinio mokymo įstaigose ir užtikrinti vaikų saugumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.