Lietuvoje

2021.08.17 15:22

Šimonytė: jei norime pasiekti 70 proc. vakcinuotų gyventojų ribą, per likusį mėnesį turėtume paskiepyti apie 400 tūkst. žmonių

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.08.17 15:22

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė informavo, kad nė vienas per pastarąją parą nuo COVID-19 miręs žmogus nebuvo pasiskiepijęs. Be to, premjerė teigė, kad sparčiai mažėja laisvų reanimacijos lovų, skirtų COVID-19 pacientams, skaičius.

Premjerė dar kartą patvirtino, kad jei skiepijimosi tempai išliks aukšti, tuomet Vyriausybė yra pasirengusi persvarstyti kai kuriuos ribojimus ir juos galbūt keisti ar net visiškai atsisakyti.

„Tačiau tam skiepijimosi tempai turi būti labai dideli, mes per likusį mėnesį turėtume paskiepyti apie kokius 400 tūkst. žmonių, kad galėtume kalbėti apie 70 proc. žmonių, turinčių bent vieną skiepą.

Stebime dabar paspartėjimą, turime kasdien apie 10 tūst. naujai pasiskiepijančių žmonių. Tai yra labai svarbu. Kiekvieną dieną į ligonines atsigula 40-50 naujų pacientų, tai tie žmonės, kurie ne šiaip serga, o serga taip, kad jiems reikalingos ligoninės. Gana sparčiai, deja, pildosi reanimacijų palatos, kiekvieną savaitgalį apie 10 papildomų reanimacijos lovų yra užimama, o žmonės, kurie guli reanimacijoje, kovoja už gyvybę“, – apie esamą situaciją kalbėjo ministrė pirmininkė.

Anot I. Šimonytės, per praėjusią parą nuo COVID-19 mirė keturi žmonės ir visi jie nebuvo skiepyti nuo klastingos ligos.

Premjerė antradienį lankėsi Akmenės rajono savivaldybėje. Po vizito ji sakė galinti pagirti šią savivaldybę dėl to, kiek žmonių joje skiepijasi nuo COVID-19 – pagal vakcinavimo tempus Akmenės rajonas yra antrasis Lietuvoje. Šį rajoną lenkia tik Neringos savivaldybė.

„Akmenė yra Lietuvos savivaldybė, kurioje yra daug pasiskiepijusių žmonių, didelis imunizacijos laipsnis. Manau, kad savivaldybė daug dėl to padarė, be to, ir patys žmonės priėmė sprendimus laiku ir tinkamus“, – Akmenės rajoną gyrė premjerė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI