Lietuvoje

2016.08.31 14:53

D. Grybauskaitė paragino Estijos diplomatę siekti skaidrumo dėl Astravo AE

LRT.lt2016.08.31 14:53

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Estijos ambasadorės Janos Vanaveski skiriamuosius raštus. Šalies vadovė su naująja ambasadore aptarė bendrą visų Baltijos valstybių branduolinio saugumo klausimą dėl Astravo atominės elektrinės.

Lietuvos prezidentė pabrėžė, jog Baltijos šalys privalo reikalauti, kad Baltarusijos valdžia užtikrintų Astravo atominės elektrinės statybų skaidrumą ir nedelsdama įsileistų tarptautinius ekspertus, rašoma pranešime spaudai.

Prezidentės teigimu, būtina ir toliau stiprinti bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, įgyvendinti strateginius regiono ekonominei raidai projektus. Susitikime taip pat aptartas itin svarbus Baltijos šalių elektros jungčių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais klausimas.

Ekonominiai Lietuvos ir Estijos santykiai stiprėja – 2015 m. Estija buvo 6-oji Lietuvos prekybos partnerė, prekybos apyvarta padidėjo 13 procentų.

Prezidentė pabrėžė, kad, 2017 m. antrąjį pusmetį Estijai perimant pirmininkavimo Europos Sąjungai vairą, Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi.

1971 m. gimusi ambasadorė baigė ekonomikos mokslus Talino technikos universitete. Iki šiol ėjo Estijos ambasados Stokholme ambasadoriaus pavaduotojos pareigas, prieš tai buvo Estijos prezidento patarėja užsienio politikai. J. Vanaveski kalba angliškai, rusiškai, švediškai ir prancūziškai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.