Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.31 14:42

Vyriausybė nepritarė siūlymui parduoti alkoholį žmonėms nuo 20 metų

BNS 2016.08.31 14:42

Alkoholis ir toliau bus parduodamas žmonėms nuo 18 metų, o juo bus prekiaujama visose parduotuvėse. Vyriausybė trečiadienį nepritarė piliečių iniciatyvinės grupės „Už blaivią“ parengtoms alkoholio prieinamumą ribojančioms įstatymo pataisoms.

Vyriausybės posėdyje pritarta tik siūlymui nuo 868 eurų iki 1448 eurų padidinti baudą už pakartotinį pažeidimą, padarytą per dvejus metus nuo pirmos baudos. Kitos piliečių iniciatyvos vyriausybės palaikymo nesulaukė.

Teigiama, kad leidus alkoholiu prekiauti tik specializuotose parduotuvėse, nedidelės parduotuvės turėtų nutraukti veiklą, o alkoholiu būtų prekiaujama neteisėtai.

Siūlymas padidinti amžiaus ribą iki 20 metų, anot vyriausybės, yra neproporcingas ir nesuderinamas su Civiliniame kodekse nustatytu 18 metų asmens civiliniu veiksnumu. Taip pat nepritarta siūlymui alkoholio prekybos laiką sutrumpinti 4 valandomis.

Vyriausybės kanceliarijos teigimu, siūlymas uždrausti visų formų alkoholio reklamą taip pat neproporcingas.

Vyriausybės išvados prašė Seimas, kuriame svarstomos „Už blaivią“ parengtos pataisos – siūloma neparduoti alkoholio jaunesniems nei 20 metų asmenims, įpareigoti pardavėjus reikalauti pateikti asmens dokumentą, uždrausti bet kokią alkoholio reklamą, gabenti ir laikyti jį viešose vietose atidengtose pakuotėse, išskyrus prekybos vietas.

Be to, siūloma alkoholį pardavinėti tik specialiose parduotuvėse, kurios būtų visiškai izoliuotos nuo gyvenamųjų ar kitų patalpų, nesusijusių su prekyba, ir turėtų atskirą įėjimą. Parduotuvėse ir maitinimo įstaigose siūloma leisti prekiauti nuo 10 val. iki 20 val. Dabar alkoholio galima įsigyti nuo 8 val. iki 22 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi