Lietuvoje

2016.08.31 22:11

Vyriausybė siūlo įteisinti biudžetinių įtaigų vadovų rotaciją

LRT.lt2016.08.31 22:11

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms Biudžetinių įstaigų įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma, kad antrą ketverių kadenciją iš eilės biudžetinių įstaigų vadovai galės eiti be konkurso tik tuo atveju, jei bus įvertinti už visus paėjusius metus tik gerai arba labai gerai. Į trečiąją kadenciją pretenduojantys vadovai turės dalyvauti konkurse kartu su kitais kandidatais.

Seimui priėmus tokius siūlymus, atsirastų reali galimybė biudžetinių įstaigų vadovų rotacijai, nes šiuo metu biudžetinių įstaigų vadovai pareigas eiti gali neribotą kadencijų skaičių be konkursų. Pagal vyriausybės siūlomas įstatymo pataisas, biudžetinių įstaigų vadovais galėtų tapti tik turintys aukštąjį išsilavinimą asmenys, teigiam pranešime spaudai.

Įstatymo projekte taip pat įtvirtinti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai. Asmuo negali būti priimtas į biudžetinės įstaigos vadovo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigas, taip pat negali eiti šių pareigų, jeigu yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, yra pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, yra pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo ir nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.