Lietuvoje

2021.08.17 08:27

Ministras: Rokiškio ligoninėje COVID-19 sergantys migrantai bus apgyvendinti kitą savaitę

Ignas Jačauskas, BNS, LRT.lt2021.08.17 08:27

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje COVID-19 sergantys migrantai bus pradėti apgyvendinti nuo kitos savaitės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Maždaug, jei gerai pamenu, eina kalba nuo 23 dienos. Bet tai yra švieži sprendiniai, prie kurių toliau dirbama ir bendradarbiaujama. Čia toks gyvas organizmas, kiekvieną dieną ekstremaliųjų situacijų komisijos ir žmonės ten dirba kiekvieną dieną 24 val. per parą pastaruoju metu. Tai tų sprendinių dar gali būti pačių įvairiausių priklausomai nuo situacijos“, – LRT radijui antradienį sakė A. Dulkys.

Rokiškio psichiatrijos ligoninės vadovai patvirtino, jog įstaigoje ruošiama apie 60 vietų lengva ar besimptome COVID-19 forma sergantiems migrantams. Jie būtų apgyvendinami atskiroje aptvertoje ligoninės teritorijoje.

Aiškėja, kad Vyriausybė dairosi ir daugiau valstybei pavaldžių įstaigų migrantams apgyvendinti.

A. Dulkys LRT radijui tvirtino, kad šie sprendimai būtini valstybėje esant ekstremaliai situacijai, ir pabrėžė, kad migrantai bus apgyvendinami ne savivaldybei, o ministerijai pavaldžioje gydymo įstaigoje.

Ligoninės vadovas žinojo, meras – ne

Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktorius LRT TELEVIZIJAI patvirtino, kad Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu jau rengiamas korpusas migrantams. Operacijų vadovo sprendimas gautas prieš penkias dienas.

„Pirmą kartą susiduriame su tuo, kad reikia taip greitai paruošti skyrių 60 ligonių papildomai. Tai yra iššūkis, už tai, kad vis tiek reikia organizuoti ir reikalavimai kitokie, sakykime, infekciniams ligoniams. Tai visiškai atskiras skyrius, kuris niekaip nesusidurs nei su ligonine, nei su ligoninės infrastruktūra“, – tvirtina Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas.

Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas sako, kad apie tokį ministerijos sprendimą jis nebuvo informuotas.

„Ministerija turėtų pradėti kalbėtis ir skaitytis, nes tokios informacijos kažkoks įslaptinimas ar nepateikimas, nepaskambinimas, nepranešimas apie tai sudaro tokią labai negatyvią nuomonę. Tiesiog jaučiamės ignoruojami centrinės valdžios“, – sako meras.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto per 4,1 tūkst. migrantų. Dėl išaugusios neteisėtos migracijos paskelbta ekstremali situacija. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt