Lietuvoje

2016.08.31 14:50

Šalies mokiniams perduoti geltonieji autobusiukai

LRT.lt2016.08.31 14:50

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė tradicinėje geltonųjų autobusiukų perdavimo mokykloms šventėje pasveikino į Vilniaus Daukanto aikštę susirinkusius mokinius ir mokytojus, rašoma pranešime spaudai.

„Rugsėjo 1-ąją į gatves ir vėl išrieda geltonieji autobusai. Jie visą vasarą laukė savo keleivių – smalsių, į mokyklas siekti žinių išskubančių Lietuvos vaikų“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė perdavė 40 mokyklinių autobusų bei įteikė transporto priemonių dokumentus ir moksleiviams skirtus atšvaitus. Šiais metais taip pat įteiktas simbolinis 800-asis autobusiukas. Jis atiteko Turgelių ,,Aistuvos“ gimnazijai.

35 nauji autobusai bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems vaikams vežti. Pasak prezidentės, geltonieji autobusai turi būti aktyviau naudojami vežant vaikus į neformaliojo švietimo įstaigas, nes kaimų ir miestelių mokiniams autobusiukai dažnai yra būtinybė norint įveikti atstumą ne tik iki atokios mokyklos, bet ir iki mėgstamo būrelio ar įdomių pažintinių renginių.

Ši autobusiukų dovanojimo ceremonija – jau 17-oji nepriklausomoje Lietuvoje. Nuo 2000 m. įsigytas 821 geltonasis autobusiukas, jais kasdien į mokyklas vyksta beveik 22 tūkst. mokinių. Šiemet pirmą kartą mokykliniams autobusams pirkti buvo panaudotos ES struktūrinių fondų lėšos.

Artėjant Rugsėjo 1-ajai šalies vadovė paragino vairuotojus kelyje vairuoti atidžiai ir pabrėžė, kad geltonieji autobusai – tai ženklas vairuotojams neprarasti budrumo, pastebėti kitus, atsakingai rūpintis eismo kultūra.

Prezidentė moksleivius paragino autobusais iškeliauti saugiems ir segėti atšvaitus, kelyje būti drausmingiems, o iš kelionių į namus parsivežti kuo daugiau žinių ir įspūdžių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.