captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. V. Žukas tikina, kad stambaus sukčiavimo nebuvo, bet vis tiek svarsto apie pasitraukimą

Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas teigia nemanantis, kad skandalingame virtuvės įrankių pirkime yra korupcijos apraiškų. „Stambaus masto sukčiavimo ar pinigų pasisavinimo šiuo atveju nėra“, – Darbo partijos frakcijos posėdyje trečiadienį teigė jis. Kariuomenės vadas prasitarė svarstantis apie galimybę trauktis, tačiau tik tokiu atveju, jeigu, jo žodžiais, paaiškės, kad jis padarė nepataisomą žalą kariuomenei.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Aš tarnauju kariuomenėje, esu valstybės pareigūnas, ir jeigu man metami kaltinimai, kad aš esu čia kaltas ir nevykdžiau pakankamai kontrolės ar aš čia užtraukiau Lietuvos kariuomenei didelę gėdą ir esu to priežastis, galiu tuoj pat apsisukti ir išeiti, padėti savo įgaliojimus be jokios abejonės tuoj pat“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė J. V. Žukas.

Paprašytas patikslinti, ar svarsto apie galimybę trauktis, jis sakė: „Žinoma, kad svarstau. Aš negalvoju trauktis, bet jeigu ta lavina bus tokia ir tai sukels masinį pyktį ir panieką kariuomenei ir kaltinimus viešoje erdvėje, kad aš čia esu kaltas dėl sugriauto kariuomenės įvaizdžio, aš pasitrauksiu.“

Tikino, kad korupcijos nėra

„Nemanau, kad čia yra kažkokios korupcijos apraiškos„, – klausinėjamas „darbiečių“ sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Jis teigė, kad į šią padėtį kariuomenė pateko dėl to, kad panoro įsigyti konkrečios firmos virtuvės įrankių ir samprotavo, kad jei būtų pirkę tiesiai iš gamintojo, kainos būtų buvusios gerokai mažesnės.

„Mes nežinojome, kad jos suklastotos. Todėl ir gavosi šiek tiek gal brangiau... na, daug brangiau“, – pasitaisė jis.

Jo teigimu, Centralizuoto vidaus audito tarnyba pastebėjo, kad kainos yra išpūstos ir buvo imtasi veiksmų ir dėl kainų, ne tik dėl to, kad bendrovė „Nota Bene“ virtuvės įrankius pateikė, kaip įtariama, užklijavusi reikiamos bendrovės logotipus.

Jis apgailestavo, kad visuomenė dabar klaidingai mano, kad pirkiniams išleista daugiau kaip milijonas eurų, kai pirkta už 173 tūkst. eurų, ir kai kilo įtarimų, pirkimas buvo sustabdytas Krašto apsaugos ministerijos pastangomis, kuri per Centralizuoto vidaus audito tarnybą ir Generalinę inspekciją pamatė, kad tam tikrų daiktų kainos yra užkeltos.

„Labai išpūsta istorija, už pusantro milijono niekas kareiviams auksinių indų nėra pirkęs. Kalbama apie dvidešimt daiktų, kurie pakliuvo į didelį sąrašą“, – sakė jis.

Kaip antradienį pranešė VPT, Lietuvos kariuomenė, 2014-aisiais vykdydama 173,8 tūkst. eurų pirkimus, pjaustymo lentelę įsigijo už 180 eurų, kai identiška lentelė parduotuvėje tuo metu kainavo 28 eurus, duonriekį peilį – už 142 eurus, kurio kaina parduotuvėje – 13 eurų. Kepsniams naudojama šakutė pirkta už 184 eurus, kiaurasamtis – už 70 eurų, galąstuvas – už 103 eurus, peilis mėsai kapoti – už 250 eurų. Sietelis įsigytas už 161 eurą, skirtingų dydžių samteliai – už 243 eurus ir 258 eurus.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: „Auksinių įrankių“ skandalas

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...