Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.31 09:56

L. Graužinienė: triukšmas dėl medžioklės neturėtų pakenkti santykiams su Latvija

BNS 2016.08.31 09:56

Kilęs triukšmas dėl stumbryne surengtos vakarienės su Latvijos žemės ūkio ministru ir medžioklės dvišaliams santykiams neturėtų pakenkti, mano Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

„Manau, kad dvišaliams santykiams tai neturėtų pakenkti, o būna visko, nutinka, bus išsiaiškinta. Manau, ministrai susitiks ir ne viename formate, ir kada Europos Sąjungoje reikia ginti vieną ar kitą poziciją, dažniausiai tiek Latvijos, tiek Estijos politikai derina pozicijas“, – trečiadienį Žinių radijui sakė parlamento vadovė.

Jos teigimu, Latvijos politikai supranta, kad Lietuvoje kilęs triukšmas didžiąja dalimi susijęs su artėjančiais Seimo rinkimais.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pirmadienį viešai atsiprašė Latvijos kolegos Janio Dūklavo dėl situacijos, susijusios su vakariene ir medžiokle Lietuvoje.

Triukšmas kilo dėl liepos pabaigoje Panevėžio rajone vykusios vakarienės-medžioklės, kurioje dalyvavo ir tąkart Lietuvoje viešėjęs Latvijos žemės ūkio ministras J. Dūklavas su delegacija. Šioje vakarienėje taip pat dalyvavo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas, „Dojus agro“ vadovas Petras Dailidė.

Ministrės V. Baltraitienės ir Latvijos ministro J. Dūklavo pasakojimai apie šią vakarienę buvo prieštaringi. Lietuvos ministrė aiškina, kad verslininkus į renginį pakvietė Latvijos ministras, o pastarasis tai neigė.

„Nesvarbu, ar tai rinkimai, ar kitos problemos, taip elgtis negalima. Niekas pas ją nebesilankys, jeigu ji taip daro. Po tokios betvarkės aš pasakyčiau: „Brangi drauge, atvyk į Latviją, čia nėra tokios betvarkės“, – penktadienį Latvijos TV3 Žinioms sakė Latvijos ministras J. Dūklavas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu pareiškė, kad žemės ūkio ministrės „darbietės“ V. Baltraitienės vakarienės su medžiokle istorija nepateisinama, o ministrės interpretacijos kelia diplomatines įtampas su kaimynine Latvija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi