Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.31 09:50

Baltijos šalių oro erdvę saugos prancūzai, jie keičia portugalus

ELTA 2016.08.31 09:50

Baltijos šalių oro erdvę saugos prancūzai, jie keičia portugalus

Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai misijoje dalyvaus su keturiais naikintuvais „Mirage 2000“. Oro policijos misiją iš Estijos sustiprins Vokietija su naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

Prancūzija NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvaus penktąjį kartą. Prieš tai prancūzų kariai misiją atliko 2007, 2010, 2011 ir 2013 metais. Dabartinę prancūzų pamainą, kurios dauguma atvyks iš nuolatinės dislokacijos vietos – „Luxeuil“ aviacijos bazės Prancūzijos rytuose, sudarys apie 100 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Estijos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Amaryje NATO oro policijos misiją iš Jungtinės Karalystės perims ją sustiprinsiantys Vokietijos kariai su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvavo 17 NATO sąjungininkų. Prancūzijos kontingento vadovaujama misija bus 42-oji nuo jos vykdymo pradžios 2004 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi