Lietuvoje

2016.08.31 09:54

Savivaldybėms bus perduoti 82 nauji mokykliniai autobusai

BNS2016.08.31 09:54

Trečiadienį Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, savivaldybėms bus perduoti 82 nauji „Volkswagen Crafter“ markės mokykliniai autobusai.

Pirmą kartą per šešiolika metų autobusų nupirkta beveik dvigubai daugiau nei paprastai. 22 savivaldybės gaus po du autobusus, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. 

„Skiriame didžiausią dėmesį tam, kad mūsų vaikai į mokyklą ir iš jos keliautų saugiai, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Visuose mokykliniuose autobusuose įrengti vokiški alkoblokai, atitinkantys ES standartus. Prieš užvesdamas variklį, vairuotojas turi pasitikrinti blaivumą transporto priemonėje sumontuotu alkotesteriu. Jei bus aptinkama alkoholio, pasukus užvedimo raktą, variklis neužsives. Taip pat ministerija parengė naują mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašą, kuriame nusakyta, kaip mokinius kuo saugiau vežti mokykliniu autobusu.“ 

Nauji autobusai pirmiausia bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. 39 pakeis jau netinkamus naudoti geltonuosius autobusiukus.

Šiemet ministerija pirmą kartą mokykliniams autobusams pirkti papildomai panaudojo ir ES  lėšų. Už daugiau nei 1 mln. eurų iš ES paramos nupirkti 35 autobusai. Tęsiant ir ministerijos vykdomą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metais programą, už daugiau nei 1,5 mln. eurų nupirkti dar 47 autobusai.

Švietimo ir mokslo ministerija, 2000 metais inicijavusi mokyklų aprūpinimą geltonaisiais autobusais, per keliolika metų savivaldybėms yra nupirkusi 821 autobusą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.