Lietuvoje

2016.08.30 18:00

Oficialiai atidarytas treniruočių kompleksas „Mūšis mieste“

LRT.lt2016.08.30 18:00

Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko Pabradės poligone baigus statybos darbus antradienį oficialiai atidarytas treniruočių infrastruktūros kompleksas „Mūšis mieste“. Atidarymo metu „netikroje“ miesto aikštėje vykusioje ceremonijoje simbolinis komplekso raktas perduotas Lietuvos kariuomenės vadui generolui leitenantui Jonui Vytautui Žukui. Tai pirmas Baltijos šalyse tokio tipo treniruočių kompleksas, sudarysiantis sąlygas Lietuvos ir sąjungininkų kariams treniruotis mūšio mieste operacijas. 

Simbolinėje perdavimo ceremonijoje svečius pasveikino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, su infrastruktūra susipažino įvairių kariuomenės dalinių vadai, o Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono kariai pademonstravo mūšio mieste ypatumus, atlikdami pastato šturmą būrio dydžio karių padaliniu.

„Džiaugiuosi, kad šiandien galime matyti mūsų pastangų, sudaryti tinkamas treniruočių sąlygas ne tik Lietuvos kariams, bet ir mūsų sąjungininkams, rezultatus. Neabejoju, kad šiame Baltijos regionui unikaliame treniruočių komplekse besitreniruojantys kariai turės puikias sąlygas įgyti ir tobulinti šių dienų karyboje būtinus mūšio apgyvendintoje vietovėje įgūdžius“, – pabrėždamas naujojo Lietuvos kariuomenės objekto svarbą sakė J. Olekas.

Maždaug 15 hektarų plote išsidėsčiusį treniruočių kompleksą „Mūšis mieste“ sudaro 26 statiniai ir šalia esantys objektai. Visa kariams skirta treniruočių komplekso infrastruktūra buvo suprojektuota ir pastatyta taip, kad čia būtų atkartotos realios miesto sąlygos: gyvenamieji namai, mokykla, religinės paskirties statinys, policijos nuovada, parduotuvė, stadionas, autobusų stotis, gatvės, šaligatviai, žaidimų aikštelės. Unikalu ir tai, kad tiek planuodami operacijas mieste, tiek ir jas vykdydami, kariai taip pat galės naudotis po žeme esančia tunelių sistema, imituojančia miesto požemines komunikacijas.

„Mūšis mieste yra viena sudėtingiausių operacijų kariams. Čia visų dalyvių jėgos ir technologinis pranašumas beveik išsilygina ir neretai nugali tik įgūdžiai ir kovos dvasia. Kovos dvasią mes visada turėjome, o įgūdžius dabar galėsime tobulinti pačiomis geriausiomis sąlygomis“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas J. V. Žukas.

Tęsiant glaudų Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos padalinių bendradarbiavimą, šiame treniruočių komplekse galės treniruotis ne tik Lietuvos ir sąjungininkų kariai, bet ir Vidaus reikalų ministerijai priklausantys padaliniai.

Treniruočių komplekse pastatytas ir mūšiui uždarose patalpose treniruotis skirtas statinys, kokio iki šiol neturėjo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos. Jame kariai galės tobulinti pastatų valymo įgūdžius naudodami tiek imitacinę amuniciją, tiek ir kovinius šaudmenis.

Treniruočių kompleksas buvo statomas keliais etapais nuo 2013 metų. Statybos darbus vykdė UAB „Litcon“ ir „Konsulė“. Bendra komplekso projektavimo ir statybų suma yra 4,74 mln. eurų.  Pirmoje 2019 metų pusėje Gaižiūnų poligone taip pat planuojama pastatyti treniruočių kompleksą „Mūšis mieste“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.