Lietuvoje

2016.08.30 15:54

Užsienio reikalų ministras padėkojo Švedijai už paramą valstybingumo įtvirtinimo kelyje

LRT.lt 2016.08.30 15:54

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 30 dieną Stokholme Švedijos užsienio reikalų ministrės Margot Wallström kvietimu kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais dalyvavo Švedijos ir Baltijos šalių diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui paminėti skirtuose susitikimuose.

L. Linkevičius pokalbiuose su Švedijos Riksdago (Parlamento) pirmininko pirmuoju pavaduotoju Tobiasu Billströmu ir Draugystės su Baltijos valstybėmis parlamentine grupe bei Švedijos, Latvijos, Estijos užsienio reikalų ministrais dėkojo Švedijai už jos ilgalaikę paramą Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo kelyje, rašoma pranešime spaudai.

„Simboliška, tačiau būtent Švedijoje, Gotlando saloje, 1989 m. rugpjūčio 6 d. iš Lietuvos atvykusių iškilių veikėjų bei užsienio lietuvių atstovų pasirašytas komunikatas dėl visų pasaulio lietuvių gyvybinio tikslo – nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo – buvo vienas iš kertinių akmenų klojant nepriklausomybės pamatus“, – sakė ministras.

L. Linkevičius pažymėjo, kad po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Švedija buvo pirmoji užsienio valstybė Vilniuje atidariusi ambasadą (1991 m. rugpjūčio 29 d.).

„Švenčiant diplomatinių santykių atkūrimo 25-metį, galime  pasidžiaugti, kad Baltijos ir Šiaurės šalių regioną vienija patikimos partnerystės saitai, demokratinių vertybių puoselėjimo, žmonių gerovės,  saugumo užtikrinimo tikslai, esame bendraminčiai ir siekiame solidarumo sprendžiant daugelį mūsų regionui kylančių iššūkių ir tarptautinei bendruomenei svarbių klausimų“, – teigė L. Linkevičius.

Susitikimų metu taip pat aptarta regiono saugumo situacija, svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, įskaitant Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES situaciją, migracijos keliami iššūkiai, tarptautinės grėsmės, į kurias atsižvelgiama rengiant ES globalios užsienio ir saugumo politikos strategiją, santykiai su Rusija bei situacija Ukrainoje, bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose, situacija Turkijoje. 

L. Linkevičius taip pat dalyvavo aukšto lygio seminare „Spaudos ir žodžio laisvė: ginant mūsų demokratines vertybes“, susitiko su Švedijos lietuvių bendruomenės atstovais.