Lietuvoje

2016.08.30 15:33

Premjeras Šeduvoje pagerbė holokausto aukų atminimą

LRT.lt2016.08.30 15:33

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį dalyvavo Šeduvos žydų bendruomenės 75-ųjų sunaikinimo metinių paminėjime Pakutenių ir Liaudiškių masinių žudynių vietose, taip pat Šeduvos žydų kapinėse, kur skambėjo Kadišo malda už mirusiuosius.  

Vyriausybės vadovas pažymi, kad niekad neblėstanti atmintis – tai mūsų įsipareigojimas žuvusiems ir nukankintiems. „Holokaustas – tai visų mūsų skausmas, mūsų tragedija. Tai mūsų įsipareigojimas, kad ateityje daugiau niekada neiškiltų pavojus žmogiškumui“, – sako ministras pirmininkas.

Premjeras padėkojo paminėjimą organizavusiam Šeduvos žydų memorialiniam fondui ir jo atstovams. Fondo kuruojamas projektas „Dingęs Štetlas“ įamžina Šeduvoje gyvenusių žydų bei per Antrąjį pasaulinį karą nužudytųjų miškuose netoli Šeduvos, atminimą. Projektas jau sulaukė tarptautinio pripažinimo – jis yra įtrauktas į Europos lankytinų memorialų žemėlapį, taip pat į Lietuvos žydų paveldo kelią, rašoma pranešime spaudai.

Praėjusių metų spalio mėnesį A. Butkevičius kartu su Izraelio ambasadoriumi Amiru Maimonu, Lietuvos žydų bendruomenės nariais bei užsienio svečiais Šeduvoje dalyvavo atidengiant monumentą čia gyvenusiems žydams.

Vyriausybė taip pat prisideda prie žydų istorinės atminties įamžinimo, skirdama lėšų neinvaziniams tyrimams, skirtiems Panerių memorialui Holokausto ir visoms nacizmo aukoms atminti kompleksiškam sutvarkymui, iš dalies finansuodama albumo, skirto žydų gelbėtojams Lietuvoje pagerbti ir atminti, parengimą.

Po šv. Mišių Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje vyriausybės vadovas lankosi Šeduvos globos namuose ir pirminės sveikatos priežiūros centre, o vėliau Šeduvos kultūros ir amatų centre susitiks su gyventojais.

Vyriausybė yra skyrusi lėšų 2013 metais vykdant Šeduvos globos namų modernizavimą – 35,7 tūkst. eurų, taip pat pasinaudota europinių paramos fondų ir kitomis lėšomis – iš viso daugiau kaip 265 tūkst. eurų. Dabar  senyvo amžiaus asmenys ir suaugę asmenys su negalia gauna aukštesnės kokybės, saugumą garantuojančias, savarankiškumą skatinančias ir poreikius atitinkančias socialinės globos paslaugas. Globos namuose apgyvendinami Radviliškio rajone gyvenantys asmenys, ilgalaikei socialinei globai skirtos 58, trumpalaikei – 2 vietos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.