Lietuvoje

2021.08.14 12:59

LGGRTC ketinama steigti specialų skyrių laisvės kovotojų palaikų paieškoms

BNS2021.08.14 12:59

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (LGGRTC) ketinama steigti Paieškų ir identifikavimo skyrių, kurio darbuotojai užsiimtų tik laisvės kovotojų palaikų paieškomis.

Partizanų paieškoms vadovaujantis Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius Eugenijus Peikštenis sako, kad tai paspartintų palaikų paieškas ir atpažinimą.

„Reikia įkurti skyrių, kuris vien tik šituo užsiimtų, visi šitai idėjai pritaria, reikia tik finansavimo ir suburti kolektyvą žmonių, kurie dirbtų tik šitą darbą. Visi darbai – ne tik su Juozo Lukšos-Daumanto palaikų paieškomis – labai paspartėtų, jeigu būtų įkurtas skyrius ir skirtas finansavimas“, – BNS šią savaitę teigė specialistas.

Jo teigimu, norima naują skyrių įsteigti dar šiemet arba kitąmet.

Finansinius planus dėl šio skyriaus steigimo šią savaitę muziejuje apsilankiusiam prezidentui Gitanui Nausėdai pristatė Genocido centro vadovas Arūnas Bubnys.

„Laisvės kovų dalyvių paieškose įvykus proveržiui atsirado tikimybė greičiau ir sėkmingiau vykdyti šią valstybiškai svarbią funkciją, tai suaktyvino ir savo giminaičių ieškančius Lietuvos piliečius“, – pranešime spaudai sakė centro vadovas.

Jo teigimu, centras yra sulaukęs dešimčių raštiškų asmenų ir organizacijų prašymų surasti žuvusius laisvės kovotojus, artimuosius ir gimines.

„Akivaizdu, kad laikui bėgant šis prašymų srautas didės,“ – teigė A. Bubnys.

Šiuo metu partizanų paieškoms vadovaujantis E. Peikštenis taip pat sakė, kad dabar šį darbą „visuomeniniais pagrindais atlieka 2,5 žmogaus“.

„Gerai, kad yra didžiulis pritarimas – ir iš Vyriausybės, ir iš Seimo“, – teigė E. Peikštenis.

Pastaruoju metu istorikai ir archeologai tarp visų kitų ieško ir partizanų Juozo Lukšos-Daumanto, Liongino Baliukevičiaus-Dzūko ir Juozo Vitkaus-Kazimieraičio palaikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt