Lietuvoje

2021.08.14 11:30

Įsibėgėja Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija

Paulius Viluckas, BNS2021.08.14 11:30

Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcija įsibėgėja – planuojama, kad šiemet pradėtą jo atnaujinimą pavyks baigti 2024 metais.

Pasak bokštą valdančios bendrovės Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) atstovo Valdo Kaminsko, aukščiausio Lietuvoje pastato rekonstrukcija vyksta keturiais etapais.

„Pirmasis etapas apima bokšto viršutinės dalies fasado kapitalinį remontą ir atviros išorinės aikštelės 20-ame aukšte – virš restorano „Paukščių takas“ – įrengimą“, – BNS sakė V. Kaminskas.

„Antrame etape bus rekonstruotos visos vidinės patalpos, esančios viršutinėje bokšto dalyje, kuri apima keturis aukštus“, – vardijo jis.

Pasak Telecentro atstovo, šiuo metu baigiami pavasarį prasidėję pirmojo etapo darbai, o juos siekiama atlikti taip, kad bokštas visos rekonstrukcijos metu nebūtų visiškai uždarytas.

Tolesniais etapais atnaujinamos patalpos bokšto liemenyje ir apatinėje dalyje, o vėliausiai bus rekonstruojamos aplinkinės teritorijos ir bokšto prieigos.

Telecentras į rekonstrukciją ketina investuoti 15 mln. eurų. Skaičiuojama, kad visos bokšto veiklos po to per metus generuos iki 3,7 mln. eurų pajamų.

Po rekonstrukcijos Vilniaus TV bokštas bus pritaikytas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, atnaujintas ir Sausio 13-osios atminimo muziejus, įrengti priešgaisriniai liftai ir priešgaisrinė sistema, pakeisti vidaus tinklai, elektros ir transliavimo technologijos bei įranga.

Vilniaus TV bokštą kasmet aplanko vidutiniškai per 120 tūkst. lankytojų. Tikimasi, kad po rekonstrukcijos jų skaičius sieks 200 tūkst.

1980 metais statytas 326 metrų aukščio Vilniaus televizijos bokštas yra aukščiausias Lietuvos pastatas ir inžineriniu požiūriu unikalus statinys, įtrauktas į Kultūros paveldo registrą. Jis yra vienas lankomiausių turistinių objektų Vilniuje, iki šiol bokštas nebuvo kapitaliai remontuojamas.

Pagal analogišką projektą pastatyti televizijos bokštai Baku ir Taline.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt