Lietuvoje

2016.08.30 10:48

V. Mazuronis teigia nematąs priežasčių svarstyti V. Baltraitienės atsakomybės

BNS2016.08.30 10:48

Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis teigia nematąs priežasčių svarstyti jų deleguotos žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atsakomybės klausimo.

„Kol kas nematau jokio preteksto ar priežasčių keisti mūsų nuomonę dėl V. Baltraitienės. Manau, kad prieš rinkimus pradedant nuo aukščiausių politikų, baigiant visais kitais, vyksta toks politinis pasiboksavimas. Mes į tuos dalykus nekreipiame dėmesio, dirbame į priekį, vykdome, ką žadėjome, ir dirbsime toliau, nesileisdami į tuos smėlio dėžės pasidrabstymus“, – antradienį BNS sakė „darbiečių“ vadovas.

Taip jis reagavo į koalicijos partnerių – Socialdemokratų partijos valdybos – pareiškimą, kad Darbo partija turi įvertinti žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atsakomybę dėl jos kaip ministrės ir pavaldžių tarnybų veiklos.

„Aš rekomenduoju socialdemokratams nebandyti aiškinti, kaip reikia elgtis Darbo partijai. Mes juos gerbiame ir mylime kaip partnerius, bet jeigu jie nori dalyvauti mūsų partijos veikloje, mes mielai juos priimsime, tegu jie stoja į Darbo partiją“, – BNS sakė V. Mazuronis.

„Aš nekreipiu dėmesio, ką jie nori, tegu daro, bet aš rekomenduočiau rūpintis savo partijos problemomis. Jie, kaip ir visos kitos partijos, jų turi pakankamai“, – pridūrė jis.

V. Mazurons pakartojo, kad jį tenkina pirmadienį V.Baltraitienės bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atsakymai į žurnalistų klausimus.

„Tas pradinis komunikavimas buvo ganėtinai supainiotas ir nevykęs. Tą reikia pripažinti, ir aš kaip pirmininkas paprašiau, kad būtų padaryta spaudos konferencija, kurioje ministrė atsakytų į visus klausimus. Kiek mačiau, visi kas norėjo, paklausė. Ministrė su J. Miliumi atsakymus į juos davė. Atsakymai mane tenkina. Mes tą temą uždarome ir dirbame toliau“, – sakė V. Mazuronis.

Socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį po V. Baltraitienės spaudos konferencijos sakė lauksiantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įvertinimo, ar ministrė, dalyvaudama vakarienėje su medžiokle, kurioje dalyvavo Latvijos ministras ir verslininkai, nesupainiojo interesų.

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė pirmadienį viešai atsiprašė Latvijos kolegos Janio Dūklavo dėl situacijos, susijusios su vakariene ir medžiokle Lietuvoje, taip pat tvirtino nematanti priežasčių atsistatydinti. Dėl kilusio skandalo ministrė apkaltino „paranojiškas baimes“ Lietuvoje.

Pasak ministrės, svečių garbei rengiamos vakarienės yra įprasta praktika Europoje, ji sakė ir toliau bendrausianti su verslininkais, „kurie kuria darbo vietas, pridėtinę vertę ir šalies pajamas iš eksporto“.

Skandalas kilo dėl liepos pabaigoje Panevėžio rajone vykusios vakarienės-medžioklės, kurioje dalyvavo ir tąkart Lietuvoje viešėjęs Latvijos žemės ūkio ministras J. Dūklavas su delegacija. Šioje vakarienėje taip pat dalyvavo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J.Milius, mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas, „Dojus agro“ vadovas Petras Dailidė.

Ministrės V. Baltraitienės ir Latvijos ministro J. Dūklavo pasakojimai apie šią vakarienę buvo prieštaringi. Lietuvos ministrė aiškino, kad verslininkus į renginį pakvietė Latvijos ministras, o pastarasis tai neigė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu pareiškė, kad V. Baltraitienės vakarienės su medžiokle istorija nepateisinama, o ministrės interpretacijos kelia diplomatines įtampas su kaimynine Latvija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.