Lietuvoje

2016.08.30 09:52

M. Lingė: G. Danėliaus teikimas dar nebūtų reiškęs jo paskyrimo

ELTA2016.08.30 09:52

Generalinio prokuroro teikimas prezidentei jo pavaduotoju skirti advokatą Giedrių Danėlių nebūtų reiškęs, jog šis asmuo tikrai būtų užėmęs šias pareigas, sako prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

Pasak M. Lingės, generalinis prokuroras turi teisę savarankiškai teikti savo pavaduotojų kandidatūras prezidentei ir šia teise buvo pasinaudota teikiant G. Danėliaus kandidatūrą.

„Kiekvienas teikimas dar tikrai nereiškia paskyrimo“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė M. Lingė.

G. Danėlius buvo Ppezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės advokatas teismo procese dėl valstybės paslaptį sudarančios informacijos atskleidimo. Netrukus po teikimo pats G. Danėlius atsisakė kandidatuoti į generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas, siekdamas išvengti spekuliacijų ir „interesų konflikto regimybės“.

Pasak M. Lingės, prezidentė viešai nevertino G. Danėliaus kandidatūros, o paties teikimo metu buvo išvykusi vizito į Kroatiją.

„Viskas vyko taip greitai – prezidentė, kai buvo pateikimas, buvo su vizitu užsienyje, Dubrovnike, ir kitą dieną mes jau nebeturėjome kandidato“, – kalbėjo D. Grybauskaitės patarėjas.

Generalinio prokuroro pavaduotojus Generalinės prokuratūros vadovo teikimu skiria prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.