Lietuvoje

2021.08.13 12:44

Ministrė: atsirado dar 36 asmenys, kurie kurstė riaušes ar ėmėsi fizinių veiksmų prieš pareigūnus

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.08.13 12:44

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, kad be 26 asmenų, kurie buvo sulaikyti antradienio riaušėse prie Seimo, atsirado dar 36 asmenys, kurie kurstė riaušes ar kitaip jų metu galimai pažeidė įstatymus.

„Atsirado dar 36 asmenys, kurie vienaip ar kitaip ėmėsi tam tikrų veiksmų, kurstė, ėmėsi fizinių veiksmų, prisidėjo prie riaušių kurstymo ar organizavimo, veikimo prieš pareigūnus.

Svarbiausias dalykas yra greita atsakomybė už tuos nusikalstamus veiksmus tiek politikų, tiek asmenų, kurie dalyvavo tame procese“, – teigė ministrė.

A. Bilotaitė teigė mananti, kad antradienio veiksmai buvo koordinuoti, planuoti ir teigė, kad yra jėgos, kurios tai sudėliojo.

„Kiek teko matyti, susipažinti su informacija, tai didžioji dalis asmenų yra turėję reikalų su teisėsauga, jų turėję ne kartą. Iš tų asmenų, kurie buvo idenfitikuoti, akivaizdu, kad nemaža dalis yra susijusių su nusikalstamo pasaulio struktūromis.

Tai tik dar kartą patvirtina, kad tai yra karas, tai yra hibridinis karas ir priemonės yra įvairios. Tai yra migrantai, neteisėtai kertantys sieną, tai yra tokios riaušės, procesai, kurie yra koordinuojami ir inicijuojami, taip pat yra matoma, kad pasitelkiamas mūsų nusikalstamas pasaulis, kas rodo, kad šis reikalas yra dar pavojingesnis“, – sakė A. Bilotaitė.

Ministrė teigė, kad reikia būti susitelkus, o teisėsauga situaciją kontroliuoja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.