Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.29 20:56

Pedagogai susitarė su vyriausybe dėl darbo apmokėjimo ir atlyginimų didinimo

Pedagogų atstovai vyriausybėje gavo pažadą, kad kolektyvinė sutartis su švietimo profesinėmis sąjungomis dėl naujos darbo apmokėjimo tvarkos bei atlyginimų didinimo bus pasirašyta rugsėjį. Tačiau pedagogai pernelyg pasitikėti neskuba, nes ankstesnėse derybose esą taip pat buvo žadami greiti sprendimai, tačiau jie užtruko.

Susitikime su vyriausybės atstovais pedagogai aptarė, kada bus pasirašyta kolektyvinė sutartis, kaip toliau bus įgyvendinama ilgalaikė darbo užmokesčio didinimo programa. Po susitikimo pedagogų profesinių sąjungų atstovai gavo pažadą procesą pastūmėti dar iki rinkimų.

„Sutarta, kad per rugsėjo mėnesį bus pasirašyta kolektyvinė sutartis, o tame yra vienas punktas, kad nuo sausio 1 d. bus naikinama šakutės ir naikinamos atlyginimų ribos“, – sakė švietimo profsąjungos pirmininkas Andrius Jurgelevičius.

„Mums kelia nerimą tai, kad anose derybose kalbėjom apie užmokestį, o premjeras pasakė, kad Seimas turi priimti sprendimą, ir mes naiviai patikėjom, o paskui susiduriam su faktu, kad pienininkai pražygiavo, jiems skyrė 11 mln. be Seimo, paskui 13 mln. be Seimo. Tai norisi tikėti, kad šį kartą premjeras laikysis savo žodžio ir nereikės papildomų veiksmų“, – teigė Švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.

Siekdami pagerinti darbo sąlygas pedagogai streikavo ne kartą. Tačiau, pasak vyriausybės vicekanclerio, patenkinti visus švietimo įstaigų profsąjungų reikalavimus reikėtų 483 mln. eurų per penkerius metus, o tai gerokai perkopia biudžeto galimybes.

Švietimo įstaigų profsąjungų atstovai nerimauja, kad sprendimus priima ši vyriausybė, o įgyvendinti teks naujai. Tačiau šis ministrų kabinetas žada susitarimą jau rugsėjį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi