Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.29 17:47

J. Milius trauktis neketina

BNS, LRT.lt 2016.08.29 17:47

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius pirmadienį pareiškė, kad jo vadovaujama įstaiga yra geriausia iš tokio pobūdžio institucijų Europos Sąjungoje. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pirmadienį viešai atsiprašė Latvijos kolegos Janio Dūklavo dėl situacijos, susijusios su vakariene ir medžiokle Lietuvoje. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius ragina Tarnybinės etikos komisiją kuo greičiau ištirti susidariusią situaciją.

„Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atsakymai man pilnai suprantami ir mane tenkina“, – tokią poziciją išsakė Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis po Žemės ūkio ministerijoje surengtos spaudos konferencijos.

„Visuomet pasisakiau ir pasisakysiu už maksimalų bendradarbiavimą su kitų valstybių vadovais, ypač ginant mūsų verslo interesus užsienyje. Tai turi daryti ne tik Užsienio reikalų ministerija, bet ir aukščiausi šalies pareigūnai bei visos ministerijos tiek formalių, tiek ir neformalių susitikimų metu, kurie yra įprasti visame pasaulyje“, – sako V. Mazuronis.

Partijos pirmininko nuomone, tokių susitikimų turinys ir jų organizavimo aplinkybės neturi sudaryti prielaidų abejonėms, todėl turi būti paviešinta visa informacija apie tai, jeigu kam nors dėl to kyla klausimų.

„Šiuo atveju visus atsakymus aš išgirdau ir jie mane įtikina“, –  teigia V. Mazuronis.

J. Milius nepajudinamas

J. Milius sakė, kad dėl pareikštų įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba iš pareigų trauktis neketina, nes, jo nuomone, tai reikštų kaltės pripažinimą.

„Jeigu jūs Europos Sąjungoje geresnę tarnybą surasite Maisto ir veterinarijos, kuri taip dirba, tai aš labai apsidžiaugčiau. Kuri Europos Sąjungoje Maisto ir veterinarijos tarnyba, kur laimi visus projektus, turi tarptautinį pripažinimą, nugali Italiją, Vokietiją, Prancūziją, ir jeigu šitai įvardinsite, tada mes būsime labai patenkinti “, – žurnalistams pirmadienį sakė J. Milius.

„Kada jūs man išvardinsite, už ką, pirma, antra, trečia, ketvirta, tada atsistatydinsiu, jeigu jie (kaltinimai) bus motyvuoti“, – kalbėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius.

Tuo metu dėl kilusio skandalo ministrė apkaltino „paranojiškas baimes“ Lietuvoje.

„Pirmiausiai noriu atsiprašyti Latvijos žemės ūkio ministro Janio Dūklavo, kad dėl Lietuvoje kilusių paranojiškų baimių, pokemonų ieškojimo, įvairių interpretacijų kyla nemalonumai ir mano kolegai Janiui“, – spaudos konferencijoje sakė V. Baltraitienė.

Aiškinosi ir dėl medžioklės

J. Miliui atostogaujant tai pat paaiškėjo, kad dieną prieš kratas jo darbo kabinete ir pareikštus įtarimus jis dalyvavo vakarienėje – medžioklėje su Lietuvos ir Latvijos žemės ūkio ministerijos pareigūnais bei pora verslininkų.

Pareigūnas prisipažino prisidės prie medžioklės organizavimo, kai paprašė savo pavaldinio Panevėžyje ir savo kaimyno, „Dojus agro“ vadovo Petro Dailidės pagalbos tai darant.

BNS nuotr.

Veterinarijos tarnybos vadovas tvirtino, kad P. Dailidė ir pakvietė mėsos perdirbimo įmonių grupės „Biovela Group“ vadovą Virginijų Kantauską į pasibuvimą Panevėžio rajone.

„Man daugelyje Europos šalių medžioklių yra tekę dalyvauti, ir Prancūzijoje, ir Norvegijoje, ir Vokietijoje, su mano kolegomis, su ministrais, su verslininkais ir kažkokių problemų neiškilo“, – kalbėjo J. Milius.

Jis pasakojo, kad buvo pasiruošęs apmokėti Latvijos žemės ūkio ministro Janio Dūklavo delegacijai pietus Panevėžyje, tačiau šie buvo pavalgę. Todėl, J. Miliaus teigimu, maisto buvo įsidėta į medžioklę.

„Ministrė paniškai reikalavo sąskaitos po to mūsų susitikimo. Kadangi mes, medžiotojai, geriau žinome tą tvarką, aš sakau, aš atsivežiau, septyniems užteko visko, užteko ir atsigerti, ir pavalgyti“, – sakė J. Milius.

„Gal už kažką jie (urėdija) ir turėtų pateikti sąskaitą. Aš sakau, jeigu jums kažkas papildomai kainavo, pateikite sąskaitą. (...) Ministrė kreipėsi raštu, reikalauja tos sąskaitos savaitę laiko, tai aš manau, kad ji tą sąskaitą tikrai gaus“, – pridūrė jis.

Pasak J. Miliaus, kiekvienam medžiojusiam medžioklė atsiėjo po 25 eurus.

„Biovelos“ vadovas V. Kantauskas BNS teigė tikrai nemokėjęs už politikų ir valstybės tarnautojų pramogas.

„100 proc. ne. Tikrai ne, kategoriškai. Nei mano kolega (P. Dailidė) to nedarė, garantuoju, nes už save ir už jį sumokėjau aš. Paskui atidavė, jo buvo didesnė suma, nes buvo sumedžiojęs žvėrį ir už žvėrieną, kurią atidavėm labdarai, sumokėta tą patį vakarą“, – sakė V. Kantauskas.

Savo ruožtu ministrė V.Baltraitienė žada kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės dėl galimo interesų konflikto per oficialios Latvijos delegacijos vizitą Lietuvoje.

BNS nuotr.

A. Butkevičius dėl V. Baltraitienės lauks VTEK sprendimų

Premjeras Algirdas Butkevičius lauks Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įvertinimo, ar ministrė, dalyvaudama vakarienėje su medžiokle, kurioje dalyvavo Latvijos ministras ir verslininkai, nesupainiojo interesų.

A. Butkevičius dėl V. Baltraitienės lauks VTEK sprendimų„Kalbant apie žemės ūkio ministrę, raginu kuo greičiau Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją priimti sprendimą, kad kuo greičiau galėčiau aš jį gauti ir galutinai galėčiau priimti sprendimą“, – vyriausybėje žurnalistams sakė premjeras.

Jis sako prašęs V. Baltraitienės dviejų dalykų – kreiptis dėl medžioklės istorijos į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK)  ir surengti spaudos konferenciją, kurioje „viešai išsklaidytų abejones“. Jis teigė klausęsis V. Baltraitienės spaudos konferencijos tiesiogiai, tačiau neatskleidė, ar jos teiginiai išsklaidė abejones ir jam.

Pats A. Butkevičius sutinka su ministrės teiginiais, kad panašios vakarienės yra įprasta praktika kitose šalyse, tačiau su sąlyga, jei apie tai skelbiama iš anksto.

„Jei yra organizuojama kažkokia vakarienė, ar pietūs darbiniai, ir jie organizuojami tam tikrose vietovėse – gali taip atsitikti, jei yra konkrečiai kalbama apie tam tikrą misiją,kurioje dalyvauja verslas valdžia, arba mokslas, kai yra aptariami darbotvarkės klausiamai, aptariama, kokiu tikslu yra organizuojamas vizitas – tai turi būti viešai paskelbiama ir įtraukiama į pareigūnų darbotvarkę“, – nurodė vyriausybės vadovas.

Jis taip pat sako pirmadienį bendravęs su „darbiečių“ pirmininku V. Mazuroniu bei paragino partiją išanalizuoti klausimą bei „dalyvauti kolektyvinės atsakomybės prisiėmime“.

Jis sutinka, kad ministrės keliamos įvairios versijos dėl medžioklės aplinkybių viešoje erdvėje nedaro teigiamos įtakos Lietuvos įvaizdžiui tarptautinėje arenoje.

„Tokie viešoje erdvėje daromi pareiškimai, kurie iš pradžių būna vienokie, po to – kitokie, tikrai tarptautiniame lygyje nepuošia, šis žingsnis taip pat bus įvertintas, bet kaip sakau, bus įvertintas kartu su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimu“, – sakė jis.

Žemės ūkio ministrė ir VMVT vadovas pirmadienį surengė spaudos konferenciją dėl liepos pabaigoje Panevėžio rajone vykusios vakarienės – medžioklės, kurioje dalyvavo ir tąkart Lietuvoje viešėjęs Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas su delegacija. Vakarienėje taip pat dalyvavo J. Milius, mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas, „Dojus agro“ vadovas Petras Dailidė.

V. Baltraitienė spaudos konferencijoje tikino, kad svečių garbei rengiamos vakarienės yra Europoje įprasta praktika.

„Visada bendravau ir bendrausiu su verslininkais, kurie kuria darbo vietas, pridėtinę vertę ir šalies pajamas iš eksporto“, – pabrėžė ministrė.

Ministrės V. Baltraitienės ir Latvijos ministro J. Dūklavo pasakojimai apie šią vakarienę – prieštaringi. Lietuvos ministrė aiškino, kad verslininkus į renginį pakvietė Latvijos ministras, o pastarasis tai neigė. Pirmadienį ministrė teigė, jog vakarienę organizavo VMVT vadovas J. Milius.

Iki šiol neaišku, kas apmokėjo už vakarienę, nes Žemės ūkio minsiterija pareiškė negavusi sąskaitų.

VTEK pirmininkas turi neatsakytų klausimų

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Romas Valentukevičius sako turintis neatsakytų klausimų vakarienės ir medžioklės Panevėžio rajone istorijoje.

„Reikia nustatyti, kas ten, ką tiksliai organizavo, kaip organizavo, kas mokėjo, kas kvietė tuos verslininkus. Arba, pavyzdžiui, klausimas, kodėl ta sąskaita į ministeriją taip ilgai važiuoja? Aš čia daug norėčiau klausimų užduoti“, – BNS pirmadienį sakė R.Valentukevičius.

Jis teigė, kad jo vadovaujama komisija trečiadienį spręs, ar pradėti tyrimą pagal ministrės kreipimąsi.

„Iš pirmo įspūdžio atrodo, kad iš etikos pusės būtų čia niuansų, bet kad atsakyčiau dabar dėl interesų supainiojimo, tai nedrįsiu nei taip, nei ne pasakyti“, – kalbėjo VTEK pirmininkas.

„Bet aš jus užtikrinu, kad viskas bus tikrai pažiūrėta pagal įstatymus ir priimtas teisingas ir objektyvus sprendimas“, – pridūrė jis.

Latvijos ministras: dėl vakarienės su medžiokle apmokėjimo klauskite lietuvių

Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas sako išsiaiškinęs, kas apmokėjo Lietuvoje vykusią vakarienę su medžiokle, bet teigia, kad atsakymus turi pateikti Lietuvos pusė.

„Tegu tai pasako lietuvių pusė. Jie turi galimybę viską pasakyti - kas už ką ir kiek mokėjo“, - žurnalistams pirmadienį sakė J. Dūklavas.

Jis tikino neturėjęs jokios įtakos parenkant renginio svečius.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi