Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.29 13:27

Mirė publicistas A. Pilvelis

BNS, LRT.lt 2016.08.29 13:27

Eidamas 73-uosius metus mirė ilgametis „Lietuvos aido“ vyriausiasis redaktorius publicistas Algirdas Pilvelis, BNS pirmadienį patvirtino jo dukra.

Aistė Pilvelytė sakė, kad mirties priežastis kol kas nežinoma.

„Mes dar patys nežinome, vykdomi tyrimai“, – teigė A.Pilvelytė.

A.Pilvelis gimė 1944 metų kovo 4 dieną Lazdijų rajone, yra baigęs Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą.

A. Pilvelis 1996 metais įkūrė Lietuvos reformų partiją, bet ji didesnės įtakos Lietuvos politikoje neturėjo. 2009 metais jis buvo išrinktas Reformų partijos garbės pirmininku.

2002 metais jis dalyvavo prezidento rinkimuose, tąkart pirmajame ture liko priešpaskutinis iš 17 kandidatų, surinkęs 0,14 proc. rinkėjų balsų.

Savo biografijoje A. Pilvelis teigė, kad jo tėvai tapo stalinizmo ir okupacijos represijų aukomis: tėvas Petras Pilvelis 1949 metų rugpjūčio 23-osios naktį buvo sušaudytas, motinos tėvai tą pačią naktį sušaudyti ir sudeginti, o sesuo ir brolis gyvi sudeginti savo namuose.

„Per stebuklą likusį gyvą penkiametį Algirdą Pilvelį iš degančių namų geri žmonės išgelbėjo. Anksti susipažinęs su sovietinės okupacinės sistemos žiaurumu, su sprangia našlaičio duona, nuo pat mažų dienų turėjo išmokti rūpintis pats savimi. Nevengdamas sunkių darbų ir tebūdamas 19 metų pradėjo dirbti Intoje akmens anglių šachtoje šachtininku. Iš 3000 vyrų buvo jauniausias šachtininkas. Grįžęs į Lietuvą studijavo Kauno politechnikos institute. 1966–1969 metais dirbo inžinieriumi Kaune. Vėliau nusprendė keisti specialybę ir baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą“, – rašoma Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje A.Pilvelio biografijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi