Lietuvoje

2016.08.29 20:01

D. Grybauskaitė: V. Baltraitienės medžioklės istorija – nepateisinama

BNS2016.08.29 20:01

Žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės vakarienės su medžiokle istorija nepateisinama, o ministrės interpretacijos kelia diplomatines įtampas su kaimynine šalimi, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Žemas skaidrumo suvokimas yra šios vyriausybės skiriamasis bruožas. Tolerancija piktnaudžiavimui, „zadanijų“ tradicijoms, nepotizmui ir asmeninių interesų protegavimui, reikalų tvarkymui nomenklatūrinėse medžioklėse stabdo šalies pažangą ir menkina žmonių pasitikėjimą. Ministrės medžioklės istorija nepateisinama. Ją interpretuodama ministrė sukelia ir diplomatines įtampas su kaimynine šalimi“, – pirmadienį teigė D. Grybauskaitė. Jos poziciją BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Pasak šalies vadovės, už ministrų veiklą atsakingas premjeras Algirdas Butkevičius privalo imtis atsakomybės užtikrinant skaidrų vyriausybės darbą.

„Už Vyriausybės ir ministrų veiklą tiesiogiai atsakingas ministras pirmininkas, todėl būtent jis privalo imtis atsakomybės užtikrinant skaidrų kabineto narių darbą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Vėliau renginyje Molėtuose dalyvaujanti prezidentė žurnalistams sakė, jog „susidaro įspūdis, kad paskutiniu metu šios vyriausybė ministrai konkuruoja vienas su kitu, kas labiau sukompromituos šią vyriausybę “.

„Net gėda diskutuoti, niekada negalvojau, kad vėl grįšime prie nomenklatūrinių medžioklių klausimo, kad toks fenomenas dar išlikęs ar jis atgaivintas šios vyriausybės narių. Tai yra gėda, kuri mus stumia į tam tikrą diplomatinę trintį su mūsų kaimynais latviais, tai visiškai nekorektiška, tikrai komentuoti nėra ką, tiesiog gėda“, – piktinosi šalies vadovė.

Klausiama, kaip turėtų būti sprendžiama susiklosčiusi situacija, D.Grybauskaitė atsakė, jog tuo atveju, „jei jau ministrai nesugeba suprasti savo elgsenos padarinių, tai galutinę atsakomybę, ir asmeninę, prisiima premjeras už visą vyriausybę“.

„Jei nesugeba ministrai apsispręsti, tai premjeras turi daryti atitinkamus sprendimus“, – sakė prezidentė.

Premjeras Algirdas Butkevičius sprendimus žada priimti po pirmadienio popietę rengiamos ministrės spaudos konferencijos.

Ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia šalies vadovė.

Premjeras A. Butkevičius praėjusią savaitę sakė reikalausiantis ministrės V. Baltraitienės aiškių atsakymų dėl liepos pabaigoje Panevėžio rajone vykusios vakarienės-medžioklės, kurioje dalyvavo ir tąkart Lietuvoje viešėjęs Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas su delegacija.

Šioje vakarienėje taip pat dalyvavo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas, „Dojus agro“ vadovas Petras Dailidė.

Ministrės V. Baltraitienės ir Latvijos ministro J. Dūklavo pasakojimai apie šią vakarienę – prieštaringi. Lietuvos ministrė aiškina, kad verslininkus į renginį pakvietė Latvijos ministras, o pastarasis tai neigia. Iki šiol neaišku, kas apmokėjo vakarienę, nes Žemės ūkio ministerija pareiškė negavusi sąskaitų.

„Nesvarbu, ar tai rinkimai, ar kitos problemos, taip elgtis negalima. Niekas pas ją nebesilankys, jeigu ji taip daro. Po tokios betvarkės aš pasakyčiau: „Brangi drauge, atvyk į Latviją, čia nėra tokios betvarkės“, – penktadienį Latvijos TV3 Žinioms sakė Latvijos ministras J. Dūklavas.

Žemės ūkio ministrė kartu su Maisto ir veterinarijos vadovu J. Miliumi pirmadienį rengia spaudos konferenciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.