Lietuvoje

2021.08.12 22:52

Siūlymas į Seimą įleisti tik su galimybių pasu piktina nepasiskiepijusius parlamentarus: prašys lygių teisių visiems

Kristina Jackūnaitė, Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.12 22:52

Seimo valdyba planuoja į parlamento rūmus įleisti tik imunitetą koronavirusui arba neigiamą testo rezultatą turinčius Seimo narius. Nepasiskiepiję parlamentarai grasina teismais.

Parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Mindaugas Puidokas nėra pasiskiepijęs nuo COVID-19.

„Taip, aš nepasiskiepijęs, nes mes su žmona esam labai alergiški ir, pasak medikų, tai kontraindikacija prie COVID-19 skiepo“, – LRT TELEVIZIJAI sako M. Puidokas.

Žinios. Seimo NSGK siūlo valdybai įvertinti kelių parlamentarų vaidmenį per riaušėmis virtusį mitingą

Seimo valdyba planuoja, kad į parlamento rūmus būtų įleidžiami tik pasiskiepiję, persirgę arba neigiamą COVID-19 testo rezultatą turinys Seimo nariai. Per valdybos posėdį svarstyta, kad tokia tvarka galėtų būti įvedama nuo rugsėjo 13-tosios, kai įsigalioja Vyriausybės nutarimas, be galimybių paso ar neigiamo testo rezultato uždraudžiantis lankytis daugelyje viešų vietų – didesnių parduotuvių, vaistinių, viešojo maitinimo įstaigų.

„Seimo nariams taip pat galioja įstatymai ir Seimo nariai šiuo atveju yra saistomi ir atsakomybės prieš kitus – atsakomybės nepakenkti sveikatai, gyvybei. Tai čia pagrindinis argumentas už“, – aiškina Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tokie veiksmai piktina M. Puidoką: „Seimo narių darbą suvaržyti, kaip ir bet kokio kito žmogaus darbą suvaržyti, tokiu pasu, koks yra dabar, tikrai neteisėta. Mes dalijam žmones į lygius ir lygesnius.“

Ir kiti nesiskiepijantys Seimo nariai aiškina, kad testuotis galima reikalauti tik iš visų parlamentarų, nesvarbu, ar jie pasiskiepiję.

„Jei valdyba to nedarys, tai tada aš parašysiu jiems prašymą, kad būtų užtikrintos lygios teisės, lygios galimybės visiems Seime būti saugiems“, – tikina Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Valius Ąžuolas.

„Prievartauja mus visus skiepytis, grūda mums į rankas vergo pasą, tokiu būdu pažeisdama Konstitucijos 24 straipsnį. Mes tikrai priešinsimės teisminiu keliu ir bet kokiais būdais, kad tai nebūtų padaryta“, – pritaria Seimo LVŽS frakcijos narys Dainius Kepenis.

Tuo metu Seimo pirmininkė tikina, kad tie Siemo nariai, kurie yra pasiskiepiję, bet serga gretutinėmis ligomis ar lanko savo garbaus amžiaus tėvus jaučiasi nesaugiai būdami vienoje Seimo salėje su neskiepytais asmenimis.

Seimo pirmininkės žiniomis 96 parlamentarai turi imunitetą, dėl 41 informacijos nėra, nes jos nepateikė LVŽS ir Regionų frakcijos. Regionų frakcijos pirmininkas Jonas Pinskus sako nežinojęs, kad reikia informacijos. LVŽS sprendimas kitoks.

„Mes kalbėjom apie tai: buvo paklausimas, mūsų sprendimas buvo, kad kiekvienas personaliai turi teikti ar neteikti tą informaciją. Buvo tokia nuomonė, kad čia yra perteklinis reikalavimas. Kodėl turi frakcijos seniūnas? Čia yra kiekvieno asmeninė nuomonė“, – aiškina Seimo vicepirmininkas, LVŽS frakcijos narys Jonas Jarutis.

„Valstiečių“ atstovas Seimo vadovybėje sako, kaip balsuos dėl parlamentarų įleidimo, nuspręs pasitaręs su savo partija. Sprendimą Seimo valdyba žada priimti penktadienį, gavusi Seimo Teisės departamento išvadą, ar siūlymas neprieštarautų Konstitucijai. Tokia pat tvarka galiotų ne tik parlamentarams, bet ir svečiams. Dabar galioja Seimo kanceliarijos darbuotojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt