Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Nacionaliniame kelių eismo taisyklių egzamine tikrins, ar žinomi nauji reikalavimai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Ketvirtus metus iš eilės rengiamame Nacionaliniame kelių eismo taisyklių (KET) egzamine pirmą kartą egzaminą gyvai galės laikyti visų penkių didžiųjų šalies miestų gyventojai, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė.

Ketvirtus metus iš eilės rengiamame Nacionaliniame kelių eismo taisyklių (KET) egzamine pirmą kartą egzaminą gyvai galės laikyti visų penkių didžiųjų šalies miestų gyventojai, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė.

Egzamino organizatoriai praneša, kad šiemet daugiau dėmesio skirs patikrinti, ar dalyviai susipažinę su naujausiais KET pakeitimais.

„Daugelis žmonių, įgiję vairuotojo pažymėjimą, nesivargina atnaujinti žinias, toliau domėtis KET naujovėmis ir tik iš žiniasklaidos sužino apie esminius KET pakeitimus. Pavyzdžiui, pernai KET keitėsi net tris kartus – buvo įvesti elektromobiliams skirti kelio ženklai, keitėsi vaikų vežimo taisyklės, atsirado kitų pakeitimų, tačiau dažnas vairuotojas nežino įsigaliojusių reikalavimų, naujų kelio ženklų ribojimų. Todėl egzamine didelį dėmesį skirsime KET naujovėms, norėdami priminti eismo dalyviams, kad sekti taisyklių pasikeitimus yra pareiga“, – sako egzamino iniciatoriaus, „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Jos teigimu, egzamino užduotys sudarytos atsižvelgiant ne tik į KET naujoves, bet ir į dažnai Lietuvos keliuose pasitaikančias avarines situacijas.

„Kasmet Lietuvoje kelių policija užfiksuoja daugiau nei 330 tūkst. KET pažeidimų, o pridėję neužfiksuojamus atvejus nusižengimus KET skaičiuotume milijonais. Dėl vairuotojų nepaisomų taisyklių kasmet Lietuvos keliuose įvyksta daugiau nei 3 tūkst. eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės“, – informuoja A. Kazlauskienė.

Kaip ir ankstesniais metais, egzaminą laikyti gali visi norintys. Spręsti užduotis galima gyvai penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir pirmąjį kartą – Šiauliuose. Laikyti KET egzaminą galima ir internetu, naujienų portale DELFI.lt.

Šiemet egzamino dalyviams bus pateikta 20 klausimų, teisingai atsakyti į juos bus skirta 30 minučių.

Geriausiai KET egzamino užduotis išsprendę dalyviai bus apdovanoti specialiais prizais.

Pernai KET egzaminą miestų savivaldybėse ir internete laikė daugiau nei 2 tūkst. dalyvių.

Egzaminas vyks balandžio 5 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi