Lietuvoje

2021.08.11 17:40

Darbo partija neigia organizavusi ir finansavusi riaušes prie Seimo

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.11 17:40

Viešojoje erdvėje paskleistą informaciją, kad Darbo partija organizavo ir finansavo rugpjūčio 10-osios mitingą̨ prie Seimo suskubo paneigti jos pirmininkas Viktoras Uspaskich. Politikas griežtai neigia, kad prisidėjo prie mitingo organizavimo ir smerkia bet kokias riaušes, nes tai, anot jo, diskredituoja pagrindinę mitingo idėją – žmogaus teises į laisvą pasirinkimą.

Ketvirtadienio popietę Darbo partija išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad ši politinė jėga „nėra ir nebuvo rugpjūčio 10 d. mitingo organizatorius“.

„Taip pat griežtai smerkiu valdžios veiksmus, pravokuojančius ir stumiančius žmones į gatvę kovoti už savo teises. Esu padėjęs įgarsinti renginį, nors esu visiškai nepatenkintas jų darbo kokybe. Leidimas renginiui buvo išduotas iki 17 val., po jo turėjo visi be išimties palikti aikštę.

Kiek žinau, dauguma sąmoningų ir mano pažįstamų žmonių taip ir pasielgė. Iš kur po mitingo, po 17 val., atsirado grupė provokatorių ir kas už jų stovi, tikiu, kad atitinkamos institucijos išsiaiškins ir viešai praneš visuomenei“, – patvirtino V. Uspaskich.

Anot pranešimo, Darbo partija griežtai smerkia smurtinius veiksmus, kur jie bevyktų. Partijos vadovybė tiki, kad asmenys, organizavę riaušes, yra ar bus identifikuoti institucijų ir sulauks atsakomybės.

Darbo partijos frakcija Seime rugpjūčio 9-ąją išplatino savo poziciją dėl Vyriausybės siūlomų ribojimų nuo rugsėjo 13-osios. Seimo darbiečiai siūlo apsvarstyti rašte išdėstytus argumentus ir pasiūlymus, kurie padėtų Vyriausybei užkirsti kelią COVID-19 ligos plitimui, o kartu nediskriminuotų dalies visuomenės, nepažeistų lygių galimybių visiems Lietuvos gyventojams dirbti, gauti privačias ir viešąsias paslaugas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt