Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.27 19:19

Gamtos paveldo sąraše – du nauji objektai

Į gamtos paveldo objektų sąrašą įtraukti du Žagarės regioninio parko objektai – Brolių akmuo ir Žagarės šermukšnis.

Apie 200 tonų sveriantį Brolių akmenį prieš dvejus metus atkasė Veršių kaimo ūkininkai. Broliai sako dar vaikystėje žinoję, kad kaimo pakraštyje yra didžiulis riedulys.

Nepavykus iki akmens pagrindo prisikasti buvo iškviesti specialistai. Išmatavę jie paskelbė, kad riedulys – puspenkto metro ilgio, kone pusketvirto metro aukščio, o didžiausia horizontali apimtis – 14,5 metro. Akmeniui buvo suteiktas Brolių vardas.

„Daug kas atvažiuoja aplankyti šį akmenį, dar sugalvojome prie jo pastatyti tiltelį, tai suteikė daugiau grožio akmeniui ir pritraukia žmonių dėmesį“, – pasakoja Alvydas Malinauskas, ūkininkas iš Veršių k. Joniškio r.

Storiausias šalyje šermukšnis auga Žagarės senosiose žydų kapinėse. Jo kamieno apimtis – bemaž 1,5 metro aukštyje siekia 2,27 metrus, o aukštis – per 12 metrų. Spėjama, kad šermukšniui gali būti daugiau nei šimtas metų.

„Pasakojama, kad vienas žydelis labai mėgęs šermukšnių uogas – tiek šviežias, tiek džiovintas – ir nuolat jų turėjęs kišenėje. Žmogui mirus kišenėje užsiliko uogų ir iš jų išaugęs šermukšnio medelis ant kapo – dabar išaugęs į storiausią šermukšnį Lietuvoje“, – sako Žagarės regioninio parko rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė.

Žagarės regioniniame parke auga ir daugiau saugomų medžių. Tai trečią šimtą metų bebaigiąs Veršių ąžuolas, Žagarės dvaro parko bukai, Butlerio dvaro liepa, Damelių vinkšna, Žagarės veimutinė pušis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi