Lietuvoje

2016.08.27 12:52

Latvijos žemės ūkio ministras apie V. Baltraitienę: taip elgtis negalima

BNS2016.08.27 12:52

Taip elgtis, kaip pasielgė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, negalima, pareiškė Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas po Lietuvos ministrės pasisakymų, jog tai jis pakvietė verslininkus į vakarienę ir medžioklę Panevėžyje.

„Nesvarbu, ar tai rinkimai, ar kitos problemos, taip elgtis negalima. Niekas pas ją nebesilankys, jeigu ji taip daro. Po tokios betvarkės aš pasakyčiau: „Brangi drauge, atvyk į Latviją, čia nėra tokios betvarkės“, – penktadienį Latvijos TV3 Žinioms sakė J. Dūklavas.

Jis neigia pakvietęs „Biovela Group“ vadovą Virginijų Kantauską ir „Dojus Agro“ vadovą Praną Dailidę į vakarienę-medžioklę liepos pabaigoje. Tuo metu ministrė V. Baltraitienė iš pradžių svarsčiusi, jog verslininkus į vakarienę galėjo pakviesti Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius, vėliau pareiškė, jog abu verslininkus į renginį su medžiokle pakvietęs būtent Latvijos žemės ūkio ministras J. Dūklavas. Ministrė teigė, jog Latvijos ministras seniai gerai pažįsta bendrovės „Biovela Group“ vadovą V. Kantauską, tačiau J. Dūklavas tai neigia.

Lietuvos žemės ūkio ministerija (ŽŪM) iki šiol nėra gavusi sąskaitos už vakarienę Panevėžio rajone, nors ministrė V. Baltraitienė tikina, kad sąskaitą paprašė pateikti pačiai ŽŪM. Nors sąskaitos sako negavusi, tačiau ministrė įvardija, jog vakarienė kainavo apie 300 eurų.

Ministrė žada kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, „kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės dėl galimo interesų konflikto per oficialios Latvijos delegacijos vizitą Lietuvoje.“

V. Mazuronis reikalauja atsakymų

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis iš partijos kolegės V. Baltraitienės reikalauja aiškių atsakymų apie vakarienę ir medžioklę Panevėžio rajone.

Jis žada reaguoti „tinkamai“, jeigu tie atsakymai nebus pateikti arba jie kels abejonių dėl ministrės veiksmų.

„Aš, kaip partijos pirmininkas, prašysiu ir reikalausiu žemės ūkio ministrės atsakymų, pradedant nuo to, koks buvo susitikimo tikslas, apie ką ten buvo kalbama, baigiant tuo, kas konkrečiai tai organizavo, kas ką kvietė, kas mokėjo ir panašiai“, – BNS šeštadienį sakė V.Mazuronis.

„Jeigu tie atsakymai nebus gauti arba tie atsakymai kels abejonių, aš, kaip partijos pirmininkas, elgsiuos tinkamai. Bet, kol kas nežinodamas atsakymų, nenoriu kurti prielaidų sąmokslo teorijoms“, – pridūrė jis.

„Darbiečių“ lyderio teigimu, savaime neformalus pasibuvimas su kitos šalies pareigūnais ir verslininkais nėra neetiškas dalykas, tačiau klausimų kelia nesutampančios Lietuvos ir Latvijos žemės ūkio ministrų pateikiamos susitikimo Panevėžio rajone detalės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.