Lietuvoje

2016.08.27 09:34

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms patarinės buvęs Lietuvos kariuomenės vadas

BNS2016.08.27 09:34

Kaip Ukrainai reformuoti ginkluotąsias pajėgas, patarinės buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, atsargos generolas majoras Jonas Andriškevičius.

Šiuo metu Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje dėstytoju dirbantis J. Andriškevičius dalyvautų iš NATO šalių karininkų sudarytos tarybos veikloje.

„Mes gavome Ukrainos gynybos ministro prašymą parinkti ir siųsti patyrusį generolo lygmens karininką. Dabar toks pasiūlymas yra, kad generolas majoras J. Andriškevičius galėtų tą daryti“, – BNS sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Jis teigė, kad NATO šalių karininkų taryba greičiausiai darbą pradės rudenį, į ją patarėjus jau atrinko Jungtinės Valstijos, Vokietija bei Kanada.

Pasak J. Oleko, J. Andriškevičius padėti Ukrainai pasirinktas, nes turi tarnybos patirties tiek Lietuvos, tiek Sovietų Sąjungos kariuomenėje.

„Ukraina kovoja už savo nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, kovoja už mūsų vertybes. Tad natūralu, kad mes padedame“, – sakė ministras.

Nepriklausomoje Lietuvoje J. Andriškevičius vadovavo kariuomenės savanorių pajėgoms, buvo Krašto apsaugos mokyklos, vėliau pervadintos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, taip pat Karo prievolės administravimo tarnybos viršininkas.

1993–1999 metais J. Andriškevičius ėjo Lietuvos kariuomenės vado pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.