Lietuvoje

2016.08.27 09:57

Latvijos ministras J. Dūklavas: atsibodo jūsų kvaili klausimai

BNS 2016.08.27 09:57

Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas pareiškė, kad neatsakinės į „kvailus“ žurnalistų klausimus apie jo, Lietuvos žemės ūkio ministrės, poros verslininkų ir kitų asmenų vakarienę ir medžioklę Panevėžio rajone.

„Man visa tai jau atsibodo ir šioje vietoje mes pabaigsime mūsų pokalbį, ar ne? Man visa tai visiškai atsibodo. Aš atvažiavau į svečius (Lietuvą), o paskui visą savaitę čia atsakinėsiu į kvailus klausimus? Pas save namuose ir aiškinkitės, kas ir kaip“, – BNS penktadienį sakė J. Dūklavas ir padėjo ragelį.

Latvijos žiniasklaidai penktadienį jis teigė iš anksto nežinojęs, kad Lietuvoje vyksiančioje vakarienėje su medžiokle dalyvaus Lietuvos verslininkai.

Tai ministras sakė praėjus kelioms valandoms po to, kai Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pareiškė, kad keli Lietuvos verslo atstovai buvo pakviesti Latvijos ministro iniciatyva.

J. Dūklavas sakė neįžvelgiantis interesų konflikto dėl to, kad tarp svečių buvo mėsos produktų gamintojos „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas.

Ministras teigė manantis, kad vakarienę ir medžioklę apmokėjo V. Baltraitienės vyras – jis tikino apie tai girdėjęs iš Lietuvos žiniasklaidos.

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė iš pradžių BNS svarstė, kad vakarienėje su medžiokle prie Panevėžio keli Lietuvos verslo atstovai buvo pakviesti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus arba Latvijos ministro iniciatyva. Penktadienį ministrė patikslino, kad „Biovela Group“ vadovą V. Kantauską ir verslininką „Dojus Agro“ vadovą Praną Dailidę į vakarienę-medžioklę pakvietė Latvijos ministras.